Aranżacja pokoju dziennego w bloku – jaki styl wybrać?

Aranżacja pokoju dziennego w bloku to duże wyzwanie, ponieważ jest to wnętrze pełniące wiele funkcji, a jego przestrzeń zwykle nie jest zbyt duża. Co więcej, przy urządzaniu takiego salonu, trzeba wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich domowników, ponieważ jest to przestrzeń wspólna, w której czas spędzają wszyscy. Jakie style sprawdzą się najlepiej?

 

Aranżacja pokoju dziennego w bloku – styl skandynawski

Nowoczesna aranżacja pokoju dziennego w bloku powinna zapewniać wygodę i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Założenia te znakomicie spełnia styl skandynawski, który wyróżnia się minimalizmem i prostotą. Dominujące materiały to przede wszystkim drewno oraz kamień, a także szkło i metal.

Kolorystyka to głównie barwy ziemi – w stylu skandynawskim dominuje biel, beże, szarości, brązy oraz czerń. W pokoju warto postawić meble wykonane z sosny lub brzozy. Podstawowe wyposażenie to sofa, stolik kawowy oraz wygodne pufy wykonane np. lnu. Modne są też dodatki z wikliny lub nawiązujące do stylu industrialnego. Idealnym uzupełnieniem będą lniane zasłony i bawełniane narzuty.

 

Aranżacja pokoju dziennego w bloku – styl prowansalski

Styl prowansalski kładzie duży nacisk na farby w kolorach pastelowych oraz naturalne materiały wykończeniowe. Na podłodze powinno znajdować się klasyczne drewno, przy czym meble także powinny być wykonane z drewna. Doskonale pasują do tego stylu delikatne zdobienia oraz żakardowe obicia.

Aranżacja pokoju dziennego w bloku powinna być dopasowana do potrzeb domowników. W przypadku stylu prowansalskiego warto pamiętać o tym, aby dodatki miały motywy florystyczne lub geometryczne wzory. Pasujące kolory to beż, lawenda oraz fiolet. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest zastosowanie dekoracyjnego tynku strukturalnego na jednej ze ścian – dzięki nieregularnej aplikacji, można uzyskać efekt surowej, niedokończonej ściany, która jest typowa dla stylu prowansalskiego.

 

https://easi-ta-events.com/czy-warto-kupic-nieruchomosc-w-karczewie/ https://adelewashere.com/sklep-jezdziecki-z-szerokim-asortymentem-katalogowym/ https://mainejug.org/jak-urzadzic-funkcjonalna-kuchnie-w-malym-mieszkaniu/