Co nowego w Altium Designer 19?

Altium Designer to tak naprawdę zbiór różnych narzędzi, które zostały zunifikowane we wspólnym środowisku projektowym. Rozwiązanie to gwarantuje możliwość wygodnego i ergonomicznego tworzenia nawet najbardziej rozbudowanych projektów elektroniki. Obecnie na rynku dostępna jest najnowsza wersja tego oprogramowania, czyli Altium Designer 19.

Nowy panel Components

Oprogramowanie Altium od zawsze charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością, która została zapewniona nie tylko przez rozbudowane narzędzia, ale także przez przejrzystą konstrukcję interfejsu użytkownika. Strefa pracy w najnowszej wersji została wzbogacona o nowy panel Components, który pozwala na szybkie wyszukiwanie danych elementów układów elektronicznych. Znalezienie odpowiedniego komponentu ułatwia zdecydowanie precyzyjne filtrowanie. Nie bez znaczenia jest również możliwość wyszukiwania komponentów bezpośrednio u producentów. Wygodę tego rozwiązania zwiększa także możliwość swobodnego porównywania charakterystyki danych komponentów.

Nowy menedżer stosu warstw

Pracę z programem ułatwia także zastosowanie warstw do dokładnego projektowania elektronicznych układów drukowanych. Dobrze zaprojektowane warty pozwalają na wygodną zmianę parametrów danych elementów układu, aby mógł on spełniać założenia zawarte w projekcie. Menedżer został oczywiście przygotowany w taki sposób, aby umożliwiał wygodne określenie wszystkich parametrów, jakie są potrzebne dla elektronicznej płytki drukowanej. Na szczególną uwagę zasługują dodatkowe ułatwienia, które jeszcze bardziej przyspieszają pracę z tym programem. Dzięki bibliotece predefiniowanych materiałów nie ma konieczności każdorazowego określania wszystkich parametrów. Możliwe jest także dynamiczne liczenie geometrycznych wymagań danej ścieżki.

Dodatkowe ułatwienia

Dostępne w najnowszej wersji programu ułatwienia to również między innymi obsługa przelotek typu uVia i Skip uVia, a także zwiększono ilość narzędzi potrzebnych do tworzenia projektów elektroniki na materiałach innych niż płytki PCB. Na szczególną uwagę zasługuje również Altium designer cena, która jest szczególnie atrakcyjna, jeżeli wziąć pod uwagę ogromne możliwości tego ergonomicznego oprogramowania. Altium Viewer to natomiast część programu, która umożliwia oglądanie projektów w trybie jedynie do wglądu, a także na ich wygodne przesyłanie pomiędzy platformami.