Designerskie meble ogrodowe do niebanalnego ogrodu

Meble ogrodowe mogą stanowić przykład designerskich przedmiotów, które w niebanalnym kierunku odmieniają wszelkie strefy zewnętrzne i nie tylko. Nowoczesne meble do ogrodu bowiem pojawiają się coraz częściej w ekskluzywnych i niejednoznacznie pomyślanych wnętrzach (prywatnych i komercyjnych). Służą wygodzie życia codziennego, jednocześnie dekorując rozmaite kąty i zakątki. Zmieniając najzwyklejsze tarasy czy balkony w prawdziwe dzieła sztuki aranżacyjnej. Jakie meble designerskie są warte tego, żeby się im przyjrzeć i żeby je umieścić we własnym ogrodzie?

Aluminiowy design mebli ogrodowych

Mówiąc o meblach ogrodowych, które wyróżniają się designem, nie sposób pominąć mebli z aluminium. To przedmioty w stu procentach designerskie, bo oparte na wzornictwie stanowiącym symbol sztuki współczesnej. Aluminiowe krzesła, fotele, sofy, stoły i stoliki to rzeczy szlachetnie proste. Bardzo solidne, a przy tym jakby lekkie. Stanowiące przykład rozwinięcia minimalistycznych koncepcji i wprowadzenia ich do obszaru naszej codzienności. Tymi designerskimi meblami można się zachwycać każdego dnia. Siadając w wygodnym fotelu czy układając się na pięknej sofie w szarym kolorze. Piękne życie zaczyna się od pięknych przedmiotów.

Technorattanowy design mebli ogrodowych

Niebanalny ogród wyczarujemy bez trudu, gdy zainspirujemy się nowoczesnymi kolekcjami mebli technorattanowych. Warto zwrócić uwagę na te występujące w modułowych zestawach, ale też na pojedyncze meble wykonane z tego nowatorskiego materiału. Należą do nich na pewno efektowne fotele wiszące, stanowiące rodzaj kokonów czy szezlongi nawiązujące do tradycyjnych aranżacji w pałacowym stylu. Dzisiejsze szezlongi technorattanowe prezentują się przy tym wybitnie nowocześnie.