Dlaczego warto kupować odzież używaną?

Sklepy z odzieżą używaną bardzo dobrze trzymają się w naszym kraju i cały czas powstają nowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego odzież używana to często lepszy wybór niż ubrania z sieciówek czy innych sklepów?

Aspekt ekologiczny

W naszym społeczeństwie zwiększa się świadomość ekologiczna. Warto zadać sobie sprawę z tego, że wiele ton nowej odzieży, która nie zostanie sprzedana, zostaje podana utylizacji, co fatalnie wpływa na środowisko. Ponadto z tej racji, że odzież jest dość tania, wprost toniemy w ubraniach. Można to chociaż częściowo zmienić, kupując odzież używaną.

Jeżeli będzie tak czynić spora część społeczeństwa, to po prostu nowa odzież nie będzie aż tak masowo produkowana, co także poprawi sytuację środowiska naturalnego. Modne obecnie trendy minimalistyczne i zero waste to nie tylko sama idea, ale także rozsądne podejście do dóbr, które posiadamy i ich wpływu na ziemię.

Pełna garderoba za ułamek ceny

Nie bez znaczenie są także oczywiście kwestie ekonomiczne, ponieważ używana odzież potrafi kosztować nawet ponad 90% taniej niż nowa. Przy tym mowa o ubraniach zupełnie niezniszczonych, które ktoś nosił tylko raz lub nawet ciuchach z metką. W ten sposób można kupić nie tylko odzież używaną dla dorosłych, ale także dzieci, a nawet stworzyć wyprawkę dla niemowlęcia.

Dla przykładu, poliestrowy t- shirt w sieciówce to koszt nawet 40 zł, zaś podobna bawełniana koszulka, zupełnie nie niszczona i nadająca się do użytku przez co najmniej kolejny rok, to cena około 1-5 zł, w zależności od sklepu. Jak widać, ekonomia nie kłamie i odzież używana jest znacznie bardziej opłacalna niż nowa.

Oryginalne ubrania

Minął już czas, kiedy to odzież używana była niemodnymi ciuchami z ogromnych rozmiarach, z dziurami i plamami. Obecnie ubrania są starannie sekcjonowane, a sprzedawcy stawiają na to co w trendach oraz odzież o praktycznie idealnej jakości, bez skaz i plam. Na wieszakach poszczególne ciuchy są pięknie wyeksponowane, zaś same sklepy są również estetyczne.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – odzież używana

Można w nich znaleźć modne, ale w dalszym ciągu oryginalne ubrania, których na pewno nie będzie miał nikt inny. To duży atut, ponieważ chyba nikt nie lubi powielać stylu ubierania innych. Ponadto w second handzie łatwo skomponować garderobę w konkretnym klimacie, czy to boho, klasycznym czy nowoczesnym.

zobacz live url https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/