Dlaczego warto otaczać się sztuką i naturą?

Codzienność staje się strumieniem, w którym tak łatwo jest utonąć. To fala unosząca nas niejednokrotnie tam, gdzie chce. Jak trudno ją powstrzymać, wie każdy, kto stracił kontrolę nad rzeczywistością, kto się zagubił. Jak sobie poradzić z nadmiarem spraw, tematów, wiadomości i wieści płynących bez przerwy od świata? Dwa sposoby okazują się nieocenione: powrót do natury i skierowanie się ku sztuce. Jeszcze lepiej, gdy sztuka i natura łączą się w dziele. Gdy wypowiadają najskrytsze marzenia.

Terapeutyczna moc sztuki

Sztuka i natura od zawsze leczyły dusze. Malarstwo pejzażowe to przykład takiego terapeutycznego działania. Dlatego w dzisiejszych aranżacjach wnętrzarskich warto wykorzystać kojącą siłę natury ukazaną w sztuce. Na przykład na obrazach o tematyce roślinnej. Przedstawiających ulotność, delikatność, prostotę natury. Dzieła tego typu znajdziemy na stronie artvesta.pl gdzie prezentuje się sztukę w wielu odsłonach i ujęciach. Także tych elementarnych, naturalistycznych, uspokajających.

Podmorski świat

Przykładem sztuki natury, a wręcz sztuki organicznej, są obrazy czy rysunki ukazujące elementarne formy życia. Na przykład plakat przedstawiający podmorski świat, którego oryginał powstał w latach 30. XX wieku. Idealny do umieszczenia w każdym wnętrzu. Odmieniający radykalnie charakter każdej aranżacji.

Impresje syberyjskie

Obrazy minimalistyczne kojarzą się z figurami geometrycznymi. Tymczasem minimalizm może pochodzić od natury i od krajobrazu. Udowadnia to Marta Zamarska w swoim cyklu impresji syberyjskich. Sztuka w takim wydaniu udoskonali każde wnętrze i przebywanie w nim uczyni autentyczną atrakcją. Dziwne, surrealistyczne przestrzenie, nieskomplikowane i ulotne. Nostalgia i zamyślenie. Oto w jaki sposób sztuka i natura zatrzymują czas.