Dobre warunki do magazynowania

Wyposażenie magazynu w szereg skutecznych i nowoczesnych rozwiązań jest inwestycją w przyszłość oraz gwarancją zachowania wydajności i wygody. Przeważnie stosuje się wyposażenie od tego samego producenta lub inne, dopasowane do określonych standardów. Umożliwia to bezproblemowe łączenie elementów czy też magazynowanie wielopoziomowe.

Zwykłe i mniej zwykłe rozwiązania do magazynu

Przedmioty służące do składowania w magazynie, jeśli są w miarę jednorodne, można stabilnie układać piętrowo czy też warstwowo. Dobrze jest, gdy mogą wspierać się na paletach bądź bezproblemowo się na nich mieścić, jak chociażby kontenery ibc. Duża pojemność rozwiązań tego typu oraz wysoka sztywność zapewnia doskonałe warunki dla zastosowania w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i podobnych. Dzięki temu, że kontener ibc mieści się na standardowej palecie, transport nie stanowi najmniejszego problemu – podobnie jak np. składowanie na regałach, a następnie zdejmowanie czy przesuwanie w razie potrzeby.

Wysokie bezpieczeństwo podczas transportu na palecie

W wielu magazynach wykorzystanie paletopojemników jest najbardziej opłacalnym sposobem składowania płynów lub substancji w zbliżonym stanie skupienia. W celu zapewnienia sobie maksymalnego komfortu i wygody należy wybrać kontenery ibc o odpowiedniej pojemności, a dostępne są różne – na przykład 300, 400 czy nawet 1000 l. Dla oszczędności miejsca najbardziej opłacalne są te duże, do których jednorazowo można wlać magazynowaną substancję. Jeśli ich rozmiar nie jest zbyt duży, sprawdzą się lepiej niż kilka mniejszych. Takie kontenery są bardzo bezpieczne podczas transportu – są od razu wyposażone w paletę ułatwiającą wykorzystanie np. wózków magazynowych, klatkę ochronną, a sam zbiornik wykonany jest z materiału o podwyższonej trwałości.

Bezpiecznie i zgodnie z prawem

Kontener ibc może być stosowany w zwykłych magazynach lub ułatwiać przechowywanie płynnych i półpłynnych substancji, gdy standardowe rozwiązania nie wystarczają. Wysoka ergonomiczność nawet najbardziej pojemnych kontenerów jest dużym ułatwieniem podczas magazynowania, pakowania oraz samego transportu. Dodatkowe zabezpieczenia okazują się przydatne w trasie i chronią zawartość pojemnika przed uszkodzeniem z powodu warunków losowych. Wyposażenie paletopojemnika w paletę to również bardzo przemyślany krok. Często są to palety z płozami gwarantującymi komfortowe modyfikowanie położenia kontenera w magazynie lub ładowanie go do pojazdu – wybranego środka transportu. Oczywiście w tym celu można używać predestynowanych wózków.

https://stworzwnetrze.com.pl https://tomaszkubis.pl https://anisabutt.com