Garnki niezniszczalne dla zmywarki

Perspektywa zmywania przypalonych garnków i zaschniętych resztek skutecznie zniechęca Cię do podejmowania kulinarnych wyzwań? Najwyższa pora zadbać o swój komfort w kuchni i wymienić garnki na komplet, któremu nie straszna jest zmywarka! Jakie modele wprowadzą do kuchni nową jakość i sprawią, że codzienne przygotowywanie posiłków będzie czystą przyjemnością?

Garnki ze stali

O jakości garnków i patelni decyduje przede wszystkim ich główny budulec. Obecnie największą popularnością cieszą się modele wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. I nic w tym dziwnego – stal odporna jest na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury i ciśnienie oraz ostre detergenty używane w zmywarkach. Pamiętaj jednak, żeby po myciu w zmywarce wytrzeć garnki do sucha. Możesz również natrzeć naczynia niewielką ilością oleju jadalnego, który utworzy na nich cienką warstwę ochronną.

Podczas wizyty w sklepie zwróć uwagę na rodzaj stali, z której zostały wykonane garnki i wybieraj produkty, na których wytłoczony jest symbol 18/10. Znak ten informuje, że w stali znajduje się 18% chromu i aż 10% niklu, który chroni tworzywo przed korozją oraz zarysowaniami i nadaje jej wysoki połysk. Garnków z niklem powinni jednak unikać alergicy nadwrażliwi na jony niklu.

Marka ma znaczenie

Szukając wysokiej klasy garnków i patelni ze stali wzbogaconej niklem i chromem, warto szczególną uwagę zwrócić na garnki Gerlach. Produkty cenionej marki z wieloletnim doświadczeniem szybko się nagrzewają i długo utrzymują ciepło, co pozwala na redukcję ilości zużywanej energii. Nie musisz kupować żaroodpornych naczyń, które zajmują cenne miejsce – nowoczesne naczynia ze stali możesz zapiekać w piekarniku! Na stronie gerlach.pl znajdziesz szeroką gamę produktów, które uczynią gotowanie przyjemniejszym!