Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego?

Zmiana wystroju pokoju dziecka na bardziej młodzieżowy wiąże się przeważnie z wymianą wszystkich mebli. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju każdego dziecka, niezależnie od wieku pociechy, jest łóżko. Kiedy małe łóżko dziecięce staje się za małe, konieczne jest zainwestowanie w solidny mebel, który z jednej strony zagwarantuje nastolatkowi zdrowy sen, a z drugiej stylowo wpasuje się w młodzieżowy styl. Na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie meblowym? Sprawdź!

Łóżka z drewna czy płyty?

Pierwszym czynnikiem, który świadczy o jakości mebla, jest jego budulec. Większość sklepów meblowych oferuje tańsze łóżka wykonane z płyty meblowej. Mimo tego, że meble z popularnych sieciówek kuszą ciekawymi kolorami, modnym designem i niską ceną, to lepiej dwa razy zastanów się, zanim dokonasz zakupu. Na słabej jakości płycie szybko pojawią się nieestetyczne zarysowania i uszkodzenia, a stelaże z cienkich listewek mocowanych na gumach popękają i zaczną się odkształcać. Ciekawą alternatywą dla marnej jakości mebli ze sklejki są łóżka – meble wykonane z litego drewna brzozowego lub dębowego. Mocne ramy i stelaże nie tylko są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również świetnie się prezentują. Meble w naturalnym odcieniu drewna idealnie współgrają z myślą designerów, którzy na piedestał wynoszą naturalne, ekologiczne surowce.

W trosce o porządek

Każdy rodzic wie, że w pokoju roztrzepanego nastolatka trudno o idealny porządek. Kołdry, poduszki i pledy zajmują wiele cennego miejsca, które trudno wygospodarować w niewielkim pokoju. Kupując łóżko z praktyczną skrzynią, zyskujesz cenny pojemnik na pościel!

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl