Jakie meble na mały taras wybrać?

Niewielkie tarasy i balkony mogą być idealnym miejscem do odpoczynku we dwoje – konieczna jest tylko przemyślana aranżacja. Meble na mały taras są kluczem do stworzenia niebanalnej przestrzeni wypoczynkowej. Jakie propozycje mają dla użytkowników topowi projektanci?

Meble na mały taras – klasyczny komplet kawowy

Kompaktowe komplety kawowe, składające się z dwóch lub trzech foteli i stolika, są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych. Takie meble na mały taras zajmują niewiele miejsca, dodatkowo pozwalają na komfortowe podejmowanie gości. Wysoki stolik kawowy pozwoli na delektowanie się letnimi przysmakami, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Klasyczny komplet kawowy może być wykonany z mebli rattanowych – rattan jest niezwykle pożądanym materiałem, pozyskiwanym dzisiaj w etyczny sposób z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Meble rattanowe rewelacyjnie sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych, zmieniając całkowicie odbiór przestrzeni. Meble rattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach, dzięki którym elementy kolekcji są lekkie.

Meble na mały taras – meble technorattanowe

Rozbudowane kolekcje technorattanowe dają możliwość wykreowania autorskiej kolekcji, wykorzystanej na trasie. Technorattanowe meble na mały taras to przede wszystkim niewielkie komplety kawowe z fotelami i stołem, ale też kanapa modułowa, która może być zmieniona w dwie mniejsze, dwuosobowe sofki. Na niewielkich tarasach chętnie wykorzystywane są również fotele wiszące w formie kokonu – meble takie przyciągają wzrok i pozwalają na odpoczynek na najwyższym poziomie. Uzupełnieniem dla takiego fotela może być prosty stolik kawowy. Niebanalną formą aranżacji jest też wykorzystanie leżanek ogrodowych – leżanka na niewielkim tarasie pozwoli na wygodne czytanie, opalanie się czy drzemanie blisko słońca.

 

 

 

Loftowy metalowy hoker barowy https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ zobacz