Kontenery ibc

Każde dobro, które chcemy przetransportować, musi mieć do tego odpowiednio przystosowane miejsce. Niektóre z nich można przemieszczać luzem, jednak nie może to utrudnić czynności manipulacyjnych. Dlatego też, na przykład węgiel trafia do kontenerów typu open top, a ładunki ponad gabarytowe mogą być przewożone kontenerami flat rack. Jeśli mowa o cieczy, ich transport od razu kojarzy się nam z cysternami. Ale co w wypadku, kiedy cieczy do przewiezienia mamy o wiele mniej, niż jesteśmy w stanie zapełnić cysternę?

Pojemnik na ciecz

Służą one do transportu dóbr o mniejszej pojemności, ponieważ kontenery ibc zmieszczą tysiąc litrów płynów. Można w nich przechowywać praktycznie wszystko w formie ciekłej, gdyż są wykonane z wytrzymałych materiałów. Dlatego też sprawdzają się w wielu branżach, jak na przykład w branży chemicznej, petrochemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej. Co jest ich niesamowitą zaletą, są w stanie magazynować w sobie substancje niebezpieczne.

Składowanie i magazynowanie

Pojemnik ibc mimo że jest wykonany z plastiku, może być piętrzony w magazynach. Powodem tego jest umieszczenie go w metalowej konstrukcji, która jest odporna na duże ciężary. Kontener ibc ma kształt sześcianu, co minimalizuje zmarnowaną powierzchnię magazynową, ponieważ nie zostawia pomiędzy kolejnymi opakowaniami żadnych luk, w przeciwieństwie do kontenerów o cylindrycznym kształcie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby składować je również na zewnątrz, gdyż są wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Łatwość operacji manipulacyjnych

Kontenery mogą być bardzo łatwo przemieszczane ze względu na ich duże wymiary. O wiele lepiej przenieść jeden taki pojemnik niż setkę mniejszych. Oszczędza się dzięki temu czas i pieniądze. W dodatku wiele z nich można po prostu złożyć, co jeszcze zmniejsza ich powierzchnię. Jest to przydatne szczególnie w transporcie zwrotnym. Mniejsza zajmowana przestrzeń równa się mniejszej ilości wykorzystania taboru na ten cel.

Znaczna przewaga nad mniejszymi opakowaniami

Wynika ona z faktu, że opakowania o mniejszej pojemności nie tylko ciężko się składuje oraz przemieszcza, ale także z czasu, jaki trzeba poświęcić na jego napełnienie oraz opróżnienie. Pojemnik ibc posiada jeden otwór wlotowy i dwa wylotowe, przez co te czynności przebiegają bardzo sprawnie przy minimalnym włożonym wysiłku. Przy mniejszych pojemnikach jest więcej zabawy, wykorzystanej siły oraz czasu. Nie warto w takie mało istotne rzeczy wkładać mnóstwa uwagi i poświęcenia, dlatego kontenery ibc są o wiele mądrzejszym rozwiązaniem.

Źródło tekstu https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/film-combolife-skadane-kontenery-ibc/