Kuchnie na zamówienie – styl skandynawski i hi-tech

Wiele osób wybiera nowoczesne rozwiązania aranżacyjne kuchni. Wpisuje się w to zarówno styl skandynawski, jak i hi-tech. Co do zasady obydwa cechuje prostota w formie, przy czym w drugim przypadku mamy do czynienia często z zastosowaniem kontrastów kolorystycznych, w intensywnych barwach, a w pierwszym z dopełniającymi pastelowymi barwami. Kuchnia w każdym z tych stylów będzie doskonałym przykładem nowinek w wystroju wnętrz.

Kuchnie na zamówienie Warszawa – klasyczne barwy i materiały

Styl skandynawski charakteryzuje się wykorzystaniem barw i materiałów wywodzących się z natury, dlatego naturalnym wyborem będzie tu drewno, a także odcienie, brązów, beżów, szarości, a także zieleni. Meble laminowane bądź fornirowane, o prostej strukturze bez frezów i innych zdobień będą najbardziej odpowiednim wyborem. Prostota w formie mebli i dodatkach, a także zabudowa w formie litery L do mniejszych kuchni, bądź litery U do większych, będzie najbardziej odpowiednia. Doskonale komponować się będzie z panelami drewnopodobnymi, które w kuchni, gdzie wilgotność jest zawsze podwyższona są odpowiednim wyborem.

Kuchnie na zamówienie Warszawa – nabłyszczane i szklane fronty

W aranżacji kuchni szuka się niekonwencjonalnych rozwiązań. Dlatego do kuchni w stylu hi-tech warto wybrać wyrazisty kolor, np. czerwony, bądź żółty i zestawić go z chromowanymi i szklanymi wykończeniami. Poza lakierowanymi frontami można również wykorzystać szklane. Takie wykończenie doskonale odbija światło i pasuje do nowoczesnych sprzętów kuchennych w kolorze chromowanym. Wybór może paść zarówno na płytę laminowaną, jak i mdf.

Zalety kuchni na zamówienie Warszawa

Wybierając kuchnię na zamówienie jest się stu procentowo pewnym, że idealnie wpisze się w wybraną przestrzeń. Szafki są odpowiednio wymierzone, tak by zajmowały jak najmniej miejsca, a jednocześnie zapewniały ergonomię. W stylu hi-tech, jak i skandynawskim nie używa się wielu dodatków. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by w szafkach kuchennych można było zmieścić wszystkie akcesoria potrzebne do pracy w kuchni, by niepotrzebnie nie zakłócały harmonijnej aranżacji wnętrza. Niemniej jednak można używać drobnych dodatków, zwłaszcza tych, które są dopasowane do tego wystroju. W przypadku hi-tech będą to sprzęty AGD o wyszukanej formie, a w przypadku skandynawskiego, np. lniane zasłony bądź obrus. W obu przypadkach raczej nie stosuje się klasycznych uchwytów, a jedynie takie w formie wyżłobionej. Nie stosuje się raczej ani gałek ani relingów. Prostota w obydwu przypadkach jest najważniejsza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kuchnie na zamówienie warszawa