Kwas hialuronowy stosowany na usta – poznaj jego wyjątkowe właściwości!
Zmiany zachodzące w naszej skórze wraz z wiekiem sprawiają, że staje się ona mniej elastyczna, bardziej podatna na uszkodzenia, pojawiają się zmarszczki. Walka z nimi dawniej uważana była za bezcelową. Dzisiaj do dyspozycji mamy nie tylko liczne kosmetyki, ale i innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej. Co warto o nich wiedzieć? Czy są skuteczne?
Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa – recepta na młodość
Najbardziej dostępną formą walki ze zmarszczkami są kremy przeciwzmarszczkowe, mocno reklamowane przez koncerny kosmetyczne. Niestety, ich działanie jest wyłącznie powierzchniowe, nie wnikają one w głębsze warstwy skóry.
Jak powstają zmarszczki? Są one efektem odwodnienia naszego organizmu, jak również zanikających włókien kolagenowych i zmniejszającej się ilości naturalnie występującego w naszym ciele kwasu hialuronowego. Te dwa składniki odpowiadają za elastyczność naszej skóry, jej sprężystość, wysoki poziom nawodnienia.
Obecnie mamy możliwość zahamowania postępujących procesów starzenia się skóry. Jednym z nich jest zastosowanie toksyny botulinowej, która znana jest szerzej pod nazwą botoksu. Substancja ta upośledza przekazywanie impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi, co bezpośrednio wpływa na rozluźnienie mięśni twarzy, wygładzenie i zrelaksowanie skóry. Zastosowanie botoksu jest obecnie jedną ze skuteczniejszych metod na walkę ze zmarszczkami. Efekty tego zabiegu utrzymują się do ok. 5-7 miesięcy, jednak w dużej mierze uzależnione jest to od danego organizmu.
Kwas hialuronowy stosowany na usta to drugi preparat, którego zadaniem jest odmładzanie naszej skóry, wypełnianie jej. Jest on stosowany nie tylko do wygładzania zmarszczek, ale również do przywracania ostrego konturu twarzy. Więcej informacji o zabiegach znaleźć można na stronie karolinakusnierz.pl.
Czy to jest bezpieczne?
Wiele osób pyta o to, czy zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne? Tak – preparaty są przebadane, nie powodują alergii. Przed kwalifikacją do zabiegu przeprowadzany jest także szczegółowy wywiad medyczny, podczas którego omawiane są wszelkie przeciwwskazania.