Najczęstsze błędy popełniane przy robieniu manicure’u hybrydowego

Manicure hybrydowy spokojnie można wykonać w domowych warunkach, o ile wie się, jak to zrobić poprawnie i przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Kobiety podczas aplikacji lakierów hybrydowych często popełniają jednak kilka niewybaczalnych błędów, przez które potem nie mogą się cieszyć idealnie wyglądającymi paznokciami.

Złe przygotowanie

Do tak poważnego zabiegu paznokcie trzeba odpowiednio przygotować i nie chodzi tu tylko o ich przycięcie, wypiłowanie czy nawet odsunięcie skórek. Dużo ważniejsze okazują się bowiem czynności przygotowawcze przeprowadzane na samej płytce.

Musi być ona idealnie zmatowiona. Należy odtłuścić ją przy pomocy specjalnego produktu (albo np. spirytusu), gdyż w przeciwnym wypadku żaden lakiery hybrydowy nie będzie się na niej dobrze trzymać.

Nieprawidłowa aplikacja

W celu uzyskania perfekcyjnego efektu i całkowitego pokrycia płytki już przy pierwszym podejściu, kobiety nakładają na nią zbyt grube warstwy produktu. Zwiększa to natomiast ryzyko zalania skórek i utworzenia się nieestetycznych zgrubień, które po utwardzeniu staną się jeszcze bardziej widoczne.

Każdy lakier hybrydowy – baza, lakier główny i top coat – musi stworzyć na paznokciu cieniutką, ledwo zauważalną warstwę. Oczywiście należy go nanieść równomiernie, nie pozostawiając żadnego miejsca pustego i starając się dojechać jak najbliżej samych skórek, ale z ilością produktu nie wolno przesadzić.

Kupowanie tanich kosmetyków

Oszczędność nie zawsze popłaca. Sięgając po najtańszy lakier hybrydowy, trudno dziwić się potem temu, że szkodzi on paznokciom i nie wygląda tak dobrze jak manicure wykonany w salonie kosmetycznym.

Za dobre kosmetyki trzeba trochę więcej zapłacić. W przeciwnym wypadku manicure hybrydowy nie tylko nie zaprezentuje się dobrze, ale też będzie mieć dużo gorszą trwałość, przez co niezbędne okażą się jego ciągłe poprawki.

Niedokładne ściąganie

Już co druga kobieta, wykonująca samodzielnie manicure hybrydowy, nie potrafi go właściwie ściągać. Przez to właśnie powstają później mity jakoby hybrydy szkodziły paznokciom – a szkodzą wtedy, gdy niepoprawnie się je zdejmuje.

W żadnym wypadku takiego lakieru nie wolno zrywać, zdrapywać czy spiłowywać. Należy rozmoczyć go w acetonie i dopiero po tym kroku przejść do delikatnego zsuwania warstw preparatów.

Lakier hybrydowy kupić można na Chiodo.pl