Nowoczesne materace do spania

Jak zagwarantować sobie spokojny i wygodny sen? Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest wybór nowoczesnego materaca uzupełnionego o innowacyjne pianki i struktury. Współcześnie producenci materaców oferują nam produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb, które z pewnością poprawią jakość naszego snu. O czym pamiętać kupując nowy materac do spania?

Twardość dopasowana do wagi

Twardość materaca powinna być dopasowana przede wszystkim do naszej wagi. Osoby ważące mniej niż 80-90 kg powinny wybierać materace o twardości H1 lub H2. Osoby tęższe, ważące więcej niż 90 kg powinny kupować materace o twardości H3 i H4. Dzięki odpowiedniemu doborowi materaca nasze barki i biodra zyskują prawidłowe podparcie, a my sami możemy wygodnie się ułożyć. Różne rodzaje materacy mogą zaoferować nam dwie twardości – są to materace ze stronami zimowymi i letnimi.

Struktury wewnątrz materaca

Materace przez wzgląd na ich rdzeń mogą być dzielone na piankowe, kieszeniowe, sprężynowe, lateksowe. Każda z tych struktur ma swoje zalety: sprężyny w materacach kieszeniowych uginają się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku, przez co materac pracuje lepiej. Materace sprężynowe zbudowane są na sprężynach bonelowych tworzonych z certyfikowanego drutu – drut ten nie odkształca się, nie wygina, nie łamie.

W materacach piankowych zastosowano różnorodne warstwy pianek. Najpopularniejszą jest pianka materacowa o dużej odporności na ugniatanie i odkształcanie. Chętnie wybierane materace to również modele uzupełnione o piankę termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem ciepła naszej skóry i dopasowuje się do kształtu ciała.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również materace lateksowe – w ich wnętrzu znajdziemy gruby blat lateksu, który pozwala na lepszą cyrkulację powietrza oraz zahamowanie namnażania grzybów i pleśni. Materace lateksowe zalecane są alergikom.