Nowoczesne meble ogrodowe – co wybrać?

Piękny i zadbany ogród to niewątpliwie powód do dumy i radości. Od wielu lat poza samymi kwiatami w ogrodach pragniemy również tworzyć strefy wypoczynkowe. Ułatwiają to producenci mebli ogrodowych, którzy co roku prezentują nowe i ciekawe kolekcje mebli outdoorowych. Na co zwracać uwagę podczas kupna takich produktów? Czy materiały mają znaczenie?

Dopasuj meble do swoich potrzeb!

Czym kierować się podczas wyboru mebli ogrodowych? Pierwszym zagadnieniem powinna być dla nas ilość miejsca, którą dysponujemy. W niewielkich ogrodach nie zmieścimy wielu elementów – warto więc wybrać komplet składający się z wygodnych krzeseł lub foteli i stolika kawowego. Mając duży ogród możemy pozwolić sobie na narożnik na taras czy inne, obszerne kanapy kilkuosobowe.

Bardzo ważnym zagadnieniem są tworzywa z których wykonywane są meble ogrodowe. Pamiętajmy, że każdego dnia będą one narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoci, wnikanie kurzu. Zastosowanie materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia pozwoli na zachowanie mebli w nieskazitelnym stanie na znacznie dłużej.

Jeśli cenimy sobie zmiany warto zainteresować się meblami modułowymi – elementy takich kolekcji możemy łączyć ze sobą lub też rozłączać, wykorzystując je zgodnie z aktualnymi potrzebami. Jest to możliwe dzięki niewielkim złączkom.

Nietuzinkowe meble w ogrodzie

Jeśli klasyczne meble nas nie przekonują lub też chcemy inaczej spędzać czas pod chmurką dobrym wyborem okaże się leżanka na taras. Nowoczesne i lekkie leżanki to strzał w dziesiątkę dla osób ceniących innowacyjny design i wysoka trwałość. Leżanki tworzone są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Wnętrze wypełnia siatka polietylenowa. Leżanki posiadają regulowane zagłówki – użytkownik może sam decydować o ich ułożeniu.