Odzież używana nadal popularna

Wydawałoby się, że szał na ciucholandy minął, ale w rzeczywistości dostawcy odzieży używanej nadal spotykają się z bardzo wysokim zapotrzebowaniem na ubrania z drugiej ręki. To dla wielu prawdziwa żyła złota!

Dlaczego kupujemy odzież używaną?

Część z nas w ogóle nie kupuje odzieży używanej. Są jednak takie osoby, które uwielbiają poszukiwanie różnych perełek w second-handach. Możemy znaleźć w nich mnóstwo ubrań, które nie są dostępne w naszych sklepach. Nierzadko to także odzież od znanych projektantów, wykonana z najwyższej jakości tkanin, która będzie mogła posłużyć jeszcze długi czas u kolejnego właściciela.

Oczywiście, nie możemy zapominać o tym, że liczy się także cena. Dostawcy odzieży używanej zapewniają swoim odbiorcom przystępne ceny, dlatego również końcowi klienci mogą liczyć na możliwość zakupu odzieży znacznie taniej niż w popularnych sklepach sieciowych.

Aspekt ekologiczny także coraz ważniejszy

Warto także zaznaczyć, że odzież używana kupowana jest nie tylko ze względów kosztowych czy modowych. Coraz większe znaczenie ma także aspekt ekologiczny.

Kupując używane ubrania, nie powodujemy zwiększonego zapotrzebowania na nie. W związku z tym zmniejszamy również obciążenie naszego środowiska. To jeden z filarów coraz popularniejszej filozofii zero-waste, która zakłada produkowanie jak najmniejszej ilości odpadów i ponowne wykorzystanie tego, co zostało już wyprodukowane.

Nie tylko stacjonarnie, ale także przez internet

Odzież używana kojarzona jest przede wszystkim z dużymi sklepami, w których na każdym wolnym skrawku przestrzeni znajdują się towary.

Warto jednak wskazać, że w związku z popularnością ubrań z drugiej ręki zaczęły powstawać również butiki specjalizujące się w ich sprzedaży. Wówczas wybierani są tacy dostawcy odzieży używanej, którzy oferują odzież wyższej klasy, starannie wyselekcjonowaną, w bardzo dobrym stanie i od uznanych marek.

Co więcej, sklepy sprzedające odzież używaną działają dzisiaj nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet. Internetowe second-handy pozwalają kupującym na dostęp do szykownych, designerskich ubrań w korzystnych cenach – zakupy wykonamy całkowicie on-line, bez wychodzenia z domu. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie każdy ma w swojej okolicy sklepy z używaną odzieżą, w których można znaleźć modne, niemalże nowe, a także stylowe ubrania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z hurtowni odzieży używanej Angora