Onda – zabieg na cellulit i oporną tkankę tłuszczową

Zabieg Onda to mało inwazyjna metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Poznaj tę innowacyjną technologię i sprawdź, czy jest to zabieg dla Ciebie.

Onda – zabieg na cellulit i oporną tkankę tłuszczową, który trafia w sedno problemu

Cellulit, podobnie jak odkładająca się tkanka tłuszczowa, to problemy, z którymi bardzo trudno jest poradzić sobie domowymi sposobami. Regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta pomagają, ale w wielu przypadkach są niewystarczające. Pomocne okazują się terapie z zakresu medycyny estetycznej, takie jak zabieg Onda. Wyjaśniamy, jak nieinwazyjna technologia radzi sobie z cellulitem i oporną tkanką tłuszczową.

Cellulit i otyłość – czy zawsze występują razem?

Cellulit to lipodystrofia, czyli nierównomierne rozmieszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Powstaje na skutek tworzenia się włóknistych pasm w tkance łącznej, które wypychają tkankę tłuszczową na powierzchnię i powodują efekt „pomarańczowej skórki” znanej jako cellulit. Na powstawanie cellulitu mają również wpływ zaburzenia mikrokrążenia.

Chociaż u osób z otyłością cellulit występuje częściej, nie oznacza to, że lipodystrofia nie może przydarzyć się osobom szczupłym. „Pomarańczowa skórka” w zdecydowanej większości dotyczy kobiet. Objawy nasilają się w okresie dojrzewanie, w czasie ciąży czy podczas menopauzy. Z rozwojem cellulitu powiązane są liczne czynniki, w tym zaburzenia gospodarki hormonalnej (nadmiar estrogenów).

Czym jest zabieg Onda?

Onda to zabieg służący m.in. do redukcji cellulitu, dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. Procedura ta wyraźnie wyróżnia się na tle innych niechirurgicznych metod modelowania sylwetki. Zabieg Onda osiąga wyższe wyniki zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i skuteczności w porównaniu z systemami opartymi na częstotliwości radiowej. Nowoczesne urządzenie wykorzystuje opatentowaną technologię mikrofalową Coolwaves™, która umożliwia spalanie opornej podskórnej tkanki tłuszczowej, stymuluje tworzenie nowych włókien kolagenowych i napina skórę.

Zabieg Onda polega na stymulacji ciała przy pomocy mikrofal Coolwaves™, które wykazują wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych oraz minimalne do wody, dzięki czemu skutecznie usuwają tłuszcz, ale nie powodują uszkodzenia naskórka. Mikrofale o częstotliwości 2,45 GHz selektywnie celują w podskórne komórki tłuszczowe i rozbijają ich błony, prowadząc do apoptozy (śmierci komórek). Jednocześnie skóra stymulowana jest do produkcji nowych włókien kolagenowych, co przyczynia się do poprawy jej napięcia.

Efekty modelowania sylwetki mikrofalami

Zabieg Onda służy do modelowania różnych obszarów ciała objętych cellulitem i miejscową otyłością, np. brzucha, bioder, ud, ramion, a także okolicy podbródkowej. Mikrofale „rozpuszczają” tkankę tłuszczową i zwiększają produkcję nowego kolagenu w tkance łącznej, przez co ujędrniają powierzchnię skóry, redukując jej wiotkość. Dzięki temu zabieg Onda jest skuteczny w usuwaniu nawet zaawansowanego cellulitu. Rezultaty pojawiają się stopniowo wraz z postępującymi procesami zainicjowanymi podczas terapii – rozpad i metabolizm komórek tłuszczowych oraz produkcja nowego kolagenu wymagają czasu.

Liczba sesji potrzebnych do uzyskania optymalnych efektów dopasowywana jest indywidualnie. W większości przypadków zabieg Onda przynosi satysfakcjonujące rezultaty po 4-6 powtórzeniach wykonywanych w odstępach 2-3-tygodniowych. W połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami modelowanie sylwetki mikrofalami staje się skuteczniejsze i trwalsze. Dla optymalnych rezultatów można połączyć terapię z innymi nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej, np. endermologią.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych metod redukcji cellulitu, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac zobacz