Ortezy na opadającą stopę

Pojawienie się szeroko dostępnych, niezwykle lekkich, a przy tym ogromnie wytrzymałych kompozytowych materiałów wniosło w życie wiele rewolucyjnych rozwiązań, dotyczących nie tylko lotnictwa, branży samochodowej czy budowy jachtów. Po pojawieniu się tych materiałów duża rewolucja zaistniała również w dziedzinie sprzętu sportowego oraz rehabilitacyjnego (widoczne jest to szczególnie przy ortezach na opadającą stopę czy problemach związanych ze stawem skokowym).

Przeznaczenie ortez

Wszelkiego rodzaju ortezy idealne będą dla wszystkich tych, którzy cierpią z powodu osłabienia, a nawet braku możliwości zgięcia grzbietowego stopy. Problem ten może być bardzo uciążliwy w codziennym funkcjonowaniu, gdyż bardzo skutecznie utrudnia, a nawet w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwia prawidłowe i bezbolesne poruszanie się. Ortezy na opadającą stopę mają bardzo duże właściwości sprężyste, szczególnie w swojej przedniej oraz tylnej części. Dzięki rozwiązaniu polegającemu na wbudowanie w tego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny półsztywnej spiralnej szyny, orteza jest doskonale stabilizowana na podudziu, dzięki czemu prawdopodobieństwo, że spadnie w czasie poruszania się jest naprawdę niewielkie, w wręcz bliskie zeru.

Ortezy na opadającą stopę – działanie

Noszenie ortezy zapobiega przede wszystkim opadaniu stopy w fazie przenoszenia. Ortezy są bardzo sprężystym sprzętem rehabilitacyjnym, dzięki czemu bez najmniejszych problemów jest w stanie w odpowiedni sposób zamortyzować stopę w czasie jej kontaktu z podłożem. Ortezy dzięki sowim właściwościom i odpowiednio przemyślanej konstrukcji znacząco odciążają stopę w czasie poruszania się, co zapobiega bólowym dolegliwościom związanym z chodzeniem oraz pozwala na znacznie szybsze i bardziej efektywne wyleczenie tego schorzenia. Poprawia się nie tylko wydolność, ale również i estetyka ruchu. Czasem postronna osoba nie domyśli się nawet, że chodzący w ortezie ma problemy z mobilnością stawów w dolnych kończynach.

Ortezy na opadającą stopę – zalety

Każda orteza, nie tylko ta przeznaczona do walki z problemami opadającej stopy jest lekka i bardzo zgrabna. Szczególnie dzięki tej ostatniej możliwe jest bezproblemowe umieszczenie ortezy pod ubraniem, gdzie jest niewidoczna, ale w żaden sposób nie traci przy tym na swojej funkcjonalności. Ortezy wyposażone są w łatwo demontowaną wyściółkę, którą można bez przeszkód wyprać, aby utrzymać urządzenie rehabilitacyjne w stanie najwyższej higieny. Warto pamiętać, że aby była w pełni skuteczna, orteza użytkowana powinna być z sztywnym butem. Więcej informacji znajdziesz na stronie ortezy na opadającą stopę