Salon w duchu pop-art, czyli coś niesamowitego

Pop-art to lata sześćdziesiąte i wielokolorowe interpretacje kultury. To malarstwo, które zbliżać zaczęło się do fotografii w jej aspekcie hiperrealistycznym. To znane motywy kultury popularnej poddane zwielokrotnieniu. To powtórzenia, powtórzenia i jeszcze raz powtórzenia, budujące życie społeczne i tym samym emocjonalne. To odkrywanie kulturowych sposobów życia poprzez dzieła sztuki, z malarstwem na czele. Co nam dzisiaj zostało z tamtego spojrzenia na świat? Bardzo wiele! Przekonamy się o tym nie tylko w galerii, ale w salonie w duchu pop-art.

Meble designerskie inspirowane pop-artem

Pamiątkowe meble z lat sześćdziesiątych to prawdziwy przebój do salonu inspirowanego takimi klimatami. Obok takich przedmiotów stanąć mogą meble designerskie, które zaprojektowano w oparciu o wzornictwo tamtej dekady i styl pop-art. Należeć do nich będzie stolik z komiksowym blatem czy meble tapicerowane z powtórzonymi symbolami. Doskonałym tłem dla designerskich mebli w duchu pop-art będzie bardzo modna obecnie tapeta z gazetowymi nadrukami czy zasłony z motywami z kultury popularnej XXI wieku jak rozpoznawalne przedmioty, auta, postaci.

Współczesny salon pop-art inny niż wszystkie

Mimo że od powstania koncepcji i najwybitniejszych dzieł pop-art dzieli nas ponad pół wieku, to kierunek ten wciąż inspiruje artystów, także projektantów przedmiotów użytkowych i architektów wnętrz. Nic dziwnego, bo niesie w sobie spory ładunek interpretacyjny. Widać to w  dzisiejszym salonie pop-art, który stanowi poniekąd wyraz tego, jak prezentuje się kultura współczesna. Jest jej obrazem i przekazem. W salonie pop-art warto umieścić klasykę kierunku, np. reprodukcje znanych obrazów. Ale też można pobawić się motywami kultury współczesnej, np. tworząc samodzielnie wielkoformatowe obrazy na bazie dużych ujęć popularnych słodyczy, napojów, gadżetów.

Szafki wiszące do kuchni https://www.gama-sklep.com.pl/a/276-szafka-rtv-czarno-drewniana https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/