Sauna fińska a astma

Astma jest chorobą niezwykle męczącą i dość skomplikowaną. Zaatakowane drogi oddechowe potrzebują specjalnego traktowania. Nic, więc dziwnego, że astmatycy zastanawiają się nad pobytem w pomieszczeniu tak gorącym jak sauna.

Sauna fińska dla astmatyka

Osoby chorujące na astmę z całą pewnością mogą korzystać ze wszystkich walorów, jakie może im dać wspomniana sauna. Jej działanie skutecznie udrażnia drogi oddechowe, co może pomoc w jej leczeniu lub usprawnić funkcjonowanie w codziennym życiu. Może być terapią pomocniczą. Jedynym przeciwwskazaniem jest ostry stan astmatyczny. Najlepiej przed decyzją skonsultować się z lekarzem. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, to sauna fińska do domu z całą pewnością może być często odwiedzanym miejscem nie tylko przez domowych astmatyków. Może pomóc w relaksacji i oczyszczeniu organizmu każdej osoby.

Jak korzystać z sauny fińskiej?

Zwłaszcza osoby chore powinny szczególnie uważać na to, ile czasu spędzają w saunie i w jakiej temperaturze. Czas pobytu powinien wynosić od 8-12 minut, a temperatura nie powinna być wyższa niż 120 stopni Celsjusza. W tak gorącym pomieszczeniu powinno się przebywać całkiem nago, aby włókna z ubrania nie przeniknęły do ciała. To jeden z powodów, dla których wiele osób ceni sobie posiadanie własnej sauny. Następnie po tym czasie, trzeba schłodzić organizm na przykład pod prysznicem lub w zimnej kąpieli. W zimie można skorzystać z zimnego powietrza na zewnątrz albo zimnej rzeki, jeżeli taka płynie w pobliżu.

Sauna fińska do domu – pomoc dla astmatyka

Ponieważ choroba ta jest długofalowa, to warto zastanowić się nad inwestycją w saunę fińską do domu. Na pewno będzie ona ogromnym ułatwieniem dla chorych osób. Jej zamontowanie nie jest skomplikowane. Ponadto można zakupić gotową kabinę, która może stać się dodatkiem do łazienkowej powierzchni.

Sauna fińska przeciwwskazania

Niestety korzystanie z sauny fińskiej nie zawsze jest korzystne. Kobietom nie można z niej korzystać podczas miesiączki, ponieważ może wywołać zwiększone krwawienie. Ponadto nie mogą z jej zalet skorzystać również osoby chorujące między innymi na choroby układu krążenia, czy też choroby hormonalne, a także choroby oczu, choroby psychiczne i klaustrofobie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw