Stal nierdzewna – najlepszy przyjaciel każdego kucharza

Kuchnia to strefa, w której szczególnie doceniamy praktyczne rozwiązania. Wybierając garnki i patelnie, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na ich główny budulec. Jeśli chcemy, aby nabytki służyły nam przez wiele lat, warto wybrać modele wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dlaczego? Sprawdź!

Stalowe garnki i patelnie – trwałość i wygoda

Aby stalowe naczynia pięknie prezentowały się i wiernie służyły przez długie lata, wybierz modele oznaczone symbolem 18/10. Znak wytłoczony na dnie garnka informuje, że w stopie użytym do produkcji znajduje się aż 18% chromu i 10% niklu. Obecność tych pierwiastków znacznie zwiększa odporność naczyń oraz sprawia, że metalowa powierzchnia nie pokrywa się rdzą ani osadem oraz pięknie się błyszczy. Nie musisz dłużej męczyć się z szorowaniem zaschniętych resztek i inwestować w drogie naczynia żaroodporne. Metalowe garnki możesz bez obaw myć w zmywarce i zapiekać w piekarniku, bez obaw o ich strukturę. Co ważne, stalowe dno kompatybilne jest ze wszystkimi rodzajami kuchenek.

Na garnki z wysokogatunkowej stali nierdzewnej uważać powinni alergicy. Aby uniknąć wystąpienia niepożądanej reakcji alergicznej, osoby uczulone na nikiel zmuszone są zrezygnować z tego typu naczyń i wyposażyć swoją kuchnię w garnki ze stali 18/0.

Udane prezenty na nowe mieszkanie

Twój przyjaciel wreszcie usamodzielnił się i urządza swoje pierwsze, własne gniazdko? Nie musisz dłużej głowić się nad podarunkiem na parapetówkę! Prezenty na nowe mieszkanie powinny być przede wszystkim praktyczne. Możesz mieć pewność, że solidny garnek wykonany ze stali nierdzewnej przypadnie do gustu świeżo upieczonemu gospodarzowi, który dopiero kompletuje swoją kolekcję.