Staw czoła nietrzymaniu moczu

Choć nietrzymanie moczu nie jest już tematem tabu, ciągle jeszcze mamy w jego wypadku do czynienia z chorobą określaną mianem wstydliwej. Tymczasem jest to schorzenie, które można skutecznie leczyć, warto więc, aby wiedza na jego temat była powszechna.

Z nietrzymaniem moczu, na pewnym etapie swojego życia, będzie miała do czynienia niemal co trzecia kobieta. Warto pamiętać o tym, że wcale nie mamy do czynienia z jednym tylko rodzajem choroby. W zależności od źródeł problemu możemy mówić tak o naglącym, jak i wysiłkowym oraz mieszanym nietrzymaniu oczu. W każdym przypadku reakcje organizmu są nieco inne, choć zawsze – nieprzyjemne i wzmagające frustrację. Określenie, z jakim rodzajem choroby mamy do czynienia, wydaje się mieć zresztą kluczowe znaczenie. Odkrycie tego, o który typ nietrzymania moczu chodzi, pozwala na postawienie trafnej diagnozy, a jednocześnie sprawia, że możemy liczyć na profesjonalną pomoc. Najlepiej z wyzwaniem tym radzi sobie lekarz, nie warto więc zwlekać z wizytą w gabinecie.

Nietrzymanie moczu – leczenie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietrzymania moczu oraz sposobie leczenia sprawdź ofertę w Szpitalu Medfemina – nietrzymanie moczu Wrocław.