Szczyrk czeka na gości

Ciekawa oferta wypoczynku oraz doskonałe zagospodarowanie – oto czynniki, dzięki którym Szczyrk już dawno podbił serca turystów. To miejsce idealne dla tych, którzy chcą aktywnie wypocząć a jednocześnie znaleźć wygodne noclegi Szczyrk to również wiele możliwości spędzania czasu w mniej aktywny sposób. Z jakiej oferty można tutaj skorzystać?

Jak spędzić wolny czas w dolinach?

Centrum Szczyrku to liczne pensjonaty i gospodarstwa, w których można znaleźć tanie noclegi Szczyrk może się też pochwalić ciekawymi atrakcjami, które mogą umilić czas tym turystom, którzy wolą spędzać czas w dolinach.Spacery po deptaku nad Żylicą to jedna z ciekawszych propozycji spędzenia czasu w centrum Szczyrku. Można się w ich trakcie nacieszyć wspaniałym klimatem i pięknymi widokami, można też skorzystać z licznych atrakcji, które przygotowano tu z myślą o najmłodszych turystach. Szczyrk kusi też tak ciekawymi obiektami, jakim jest sanktuarium na Górce oraz kościół św. Jakuba. Ten cenny zabytek drewnianej architektury z pewnością zasługuje na uwagę. Wzniesiony w początkach XIX wieku, może się pochwalić pięknym wystrojem wnętrza. Uwagę przyciąga tu m.in. ołtarz z relikwiami św. Jana Nepomucena, późnobarokowa ambona oraz chrzcielnica, którą ustawiono w tym miejscu w początkach XIX stulecia. Całość robi ogromne wrażenie na turystach,a sam kościół jest jednym z ważniejszych obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.

A może warto postawić na aktywny wypoczynek?

Piesze wędrówki, ciekawe trasy rowerowe i narciarskie oraz łatwość, z jaką można tu znaleźć tanie noclegi Szczyrk ma się czym pochwalić, a jego walory już dawno docenili miłośnicy aktywnego wypoczynku. Stoki Skrzycznego świetnie sprawdzają się o każdej porze. Można tu poszaleć na nartach, spacerować oraz jeździć na rowerze, podziwiając jednocześnie z góry Szczyrk noclegi w tym beskidzkim kurorcie będą tez ciekawym pomysłem dla tych, którzy chcą odwiedzić Klimczok oraz Szyndzielnię. Co jeszcze można tu robić w tak ciekawym miejscu jak szczyrk Noclegi w tym miejscu pozwalają na planowanie dłuższych wypraw, można zatem urządzać wycieczki do Wisły lub do Bielska.

Liczne atrakcje oraz zaplecze, pozwalające znaleźć tu noclegi Szczyrk stał się dzięki temu miejscem niezwykle atrakcyjnym dla turystów, którym marzy się wypoczynek w Beskidzie Śląskim. To wyjątkowy kurort, któremu z pewnością warto poświęcić więcej uwagi.