Taras w stylu śródziemnomorskim

Piękny i zadbany taras to miejsce, gdzie spędzać będziemy każde letnie popołudnie – nie ma co do tego wątpliwości. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków bez trudu stworzymy przestrzeń, która sprzyjać będzie regeneracji. Wypoczynek blisko zieleni pozwoli nam złapać nieco promieni słońca, podładować wewnętrzne akumulatory, spędzić czas z rodziną. Jak zaprojektować piękny taras? Oto kilka naszych propozycji!

Elegancja w parze z trwałością

Wśród licznych trendów i stylów olbrzymim zainteresowaniem cieszy się taras w stylu śródziemnomorskim – wystarczy kilka zmian i roślin, aby na własnym tarasie poczuć się niczym nad brzegami pięknego Morza Śródziemnego. Podstawą są oczywiście meble – wybierzmy komplet technorattanowy lub rattanowy utrzymany w ciemnych, stonowanych kolorach. Oba zestawy mają wiele zalet: naturalny rotang z pewnością zachwyci każdego gościa, a technorattan zaskoczy nas wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Ciekawą opcją jest również zestawienie klasycznych foteli rattanowych z dużym, drewnianym stołem. W tak zaaranżowanym miejscu ugościmy wszystkich bliskich i poczęstujemy ich letnimi smakołykami. Warto urozmaicić przestrzeń poprzez dodanie akcentów w kolorach bieli i błękitu: mogą być to ozdobne pledy, poduszki, obrus na stół.

Wybierając meble miejmy na uwadze przede wszystkim ich trwałość. Meble powinny być odporne na silne promieniowanie słoneczne, działanie wilgoci. W okresie jesieni i zimy możemy chronić je przy pomocy dedykowanych pokrowców ogrodowych tworzonych z poliestrowych tkanin.

Zieleń blisko nas

Śródziemnomorski taras powinny zapełniać kwiaty i rośliny w doniczkach. Postawmy przede wszystkim na zioła, które nie tylko będą się wyjątkowo prezentować na tarasie, ale również posłużą nam jako nieoceniony dodatek w kuchni. Dobrym pomysłem w okresie lata jest również zakupienie niewielkiego drzewka laurowego czy lawendy.