Uczulenie na biżuterię – jak sobie z nim radzić?

Dla znacznej części kobiet noszenie taniej, niecertyfikowanej biżuterii może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli jesteś w grupie osób, dla których kontakt skóry z metalem powoduje wystąpienie czerwonych plam, świądu, suchości skóry lub innych dolegliwości, to możesz mieć niemal pewność, że problem alergii niklowej dotyczy także Ciebie.

Czym jest nikiel?

Nikiel to metal, który jest rozpowszechniony w naszym środowisku na szeroką skalę. Srebrzysty, błyszczący pierwiastek został odkryty w 1751 roku przez chemika szwedzkiego pochodzenia, Axela Cronstedta. Nikiel od innych metali wyróżnia się wysokim stopniem antykorozyjności, ponadprzeciętną trwałością i stosunkowo łatwą obróbką. Szybko zauważono właściwości niklu i zaczęto dodawać go do większości metalowych przedmiotów codziennego użytku (przeważnie w postaci powłoki).

Uczulenie na biżuterię popularne wśród nastolatek

Alergia na nikiel, powszechnie znana jako uczulenie na biżuterię, dotyka przede wszystkim młode dziewczęta. I nic w tym dziwnego – to właśnie one najczęściej kupują tanią, niecertyfikowaną biżuterię sprzedawaną na bazarkach, przejściach podziemnych czy drogeriach. Długotrwały kontakt z przedmiotami o wysokim nasyceniu niklem może podrażnić skórę i wywołać niepożądaną reakcję alergiczną.

Nie daj się alergii!

Do tej pory lekarze nie opracowali sposobu na całkowite wyleczenie alergii, ale dzięki stosowaniu odpowiednich specyfików można doprowadzić do remisji choroby. Na stronie alergiananikiel.pl znajdziesz preparaty barierowe o bogatym składzie i lekkiej formule. Kremy tworzą na skórze ochronny film, który jest dla szkodliwych jonów barierą nie do przejścia. Aby codzienne życie z alergią było łatwiejsze, konieczne jest również zredukowanie do minimum kontaktu skóry z drażniącym czynnikiem.