Wybuduj dom alternatywnie – podstaw na drewniane domy

Budownictwo z drewna staje się coraz popularniejsze w Polsce – wszystko za sprawą mody, jaka przywędrowała do nas z odległej Skandynawii i Kanady. Domy drewniane kojarzone są przede wszystkim z ekologią, nowoczesnością, możliwością życia bliżej natury. Czy faktycznie tak jest? Jakie są koszty wybudowania domu z drewna?

Drewniane domy w polskim krajobrazie

Dom z drewna to znacznie tańsza inwestycja niż budowa domu murowanego – nie ma tu żadnych wątpliwości. Obecnie Polacy coraz bardziej skłaniają się do budowy domu drewnianego, nie tylko z powodu kosztów, ale i znacznie szybszej możliwości zamieszkania w nim. To prawda – czas budowy domu z drewna szacuje się na 2-8 miesięcy, w zależności od tego czy ma być oddany w stanie surowym zamkniętym, czy w stanie deweloperskim. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku, gdyż taka konstrukcja nie wymaga idealnej, słonecznej pogody. Jedynym elementem, który musi wyschnąć, są fundamenty.

Drewniane domy budowane są przez wyspecjalizowane firmy, które zaproponują nam również eleganckie projekty budowli. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Na parterze takiego domu znajduje się obszerny salon z kuchnią i jadalnią, a projektanci zadbali, aby do wnętrza wpadało maksimum światła. Producenci tacy jak mawit.com.pl w swoich projektach uwzględnili także garaże w bryle domu oraz podjazdy. Z pewnością znacznie ułatwi to życie mieszkańców!

Koszty domu drewnianego, jego ocieplenie

Podstawą w rozmyślaniach o domach drewnianych jest ich cena – szacuje się, że jest ona o 35% niższa od ceny analogicznego domu murowanego. Zaciągając kredyt taka liczba robi poważną różnicę! W przypadku kwestii ogrzewania klienci mogą wybrać standardowe ogrzewanie domu lub też urozmaicić je wybranymi materiałami.