Wyposażenie kuchni – co wybrać?

Nowoczesna kuchnia to dzisiaj miejsce nie tylko do przygotowywania posiłków, ale też przestrzeń, gdzie możemy swobodnie spędzać czas z rodziną. Kuchnie często połączone są z salonem czy z jadalnią, przez co znacząco wzrasta ich funkcjonalność. Nowoczesna kuchnia to jednak nie tylko piękne meble i ciekawe dodatki. Kluczem do kulinarnego sukcesu są przede wszystkim odpowiednie garnki. Co warto wiedzieć przed ich kupnem?

Garnki, które zmienią nasze podejście do gotowania

Gotowanie nie musi być nudne – udowadniają to producenci tacy jak Gerlach, proponując nam nowoczesne komplety kuchenne zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Nowoczesne garnki, które znajdziemy na stronie Gerlach.pl to propozycja zarówno dla doświadczonych kucharzy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z gotowaniem.

Innowacyjne garnki wykonane są ze stali nierdzewnej 18/10 – ten materiał zabezpieczono przed odkształcaniem, działaniem korozji, wysokimi temperaturami. W dnie garnków umieszczono dyski, których zadaniem jest lepsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz, szybsze przyrządzanie potraw. Garnki z takimi dyskami możemy wykorzystywać na wszystkich rodzajach kuchenek, również indukcyjnych. Garnki zamknięte są w ciekawych kolekcjach: możemy wybierać pomiędzy zestawami składającymi się z kilku lub kilkunastu elementów. Dodatkowo konkretne garnki mogą być uzupełnione o lejki, cedzaki, miarki wewnętrzne. Wszystko to przełoży się na wygodniejsze gotowanie.

Zdrowe, smażone potrawy

Smażone potrawy od dawna uważane są za kaloryczne i tłuste. Dzisiaj, dzięki innowacyjnym patelniom możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu – jest to zasługa zastosowania powłok ceramicznych. Patelnie wyposażone są w profilowane rączki wykonane z materiałów antypoślizgowych – znacząco podnosi to poziom naszego bezpieczeństwa.