Zadaszenia tarasu – nowoczesne metody na ochronę przed słońcem

Słoneczne popołudnie spędzone na tarasie to najlepszy sposób na to, aby zregenerować siły. To także dobre miejsce na zorganizowanie spotkania w gronie znajomych. Jak zaaranżować taras, aby móc cieszyć się jego możliwościami? Jak uprzyjemnić chwile na tarasie?

 

Znajdź meble dopasowane do swoich potrzeb

Pierwszym krokiem w urządzaniu tarasu jest oczywiście dobranie odpowiednich mebli. Te bez trudu znajdziemy w sklepach topowych producentów. Wśród licznych kolekcji warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe oraz aluminiowe – oba tworzywa zabezpieczono przed wnikaniem wilgoci, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, niskich temperatur. Meble technorattanowe świetnie sprawdzą się w klasycznych aranżacjach. Kolekcje aluminiowe proponowane są tam, gdzie ceniony jest minimalizm i nowoczesność.

 

Zadaszenia tarasu –  co wybrać?

Aby móc cieszyć się bliskością przyrody w czasie największych upałów warto wykorzystać zadaszenia tarasu w formie tarasoli. Tarasola to nowoczesna konstrukcja, której budowa pozwala na skuteczną ochronę tarasu oraz urozmaicenie jego przestrzeni. Tarasola wznoszona jest na profilach aluminiowych malowanych proszkowo. Takie zabezpieczenie sprawia, że profile są odporne na działanie wody i pojawianie się ognisk rdzy. Kolor konstrukcji wybiera sam klient, mając do dyspozycji paletę ponad 200 kolorów i barw drewnopodobnych.

Dach tarasu może być tworzony na kilka sposobów. Najchętniej wykorzystywane jest zadaszenie lamelowe, tworzone z elementów aluminiowych, mogących obracać się o 135 stopni. Taka rotacja profili sprawia, że użytkownik sam decyduje, ile światła wpada pod tarasolę. Profile nie nagrzewają się – w ich cieniu znajdziemy przyjemny chłód. Drugi rodzaj zadaszenia tworzony jest z tkanin technicznych, zabezpieczonych przed działaniem promieni UV.

https://dinusiek.pl https://ocwebmarketingsolutions.com https://lamari.pl