Zalety pościeli z bawełny satynowej

Bawełna satynowa jest materiałem coraz bardziej popularnym, jeśli chodzi o pościele. Nie charakteryzuje się ona aż tak dużym błyskiem, jak typowa satyna, co czyni ją o wiele bardziej elegancką i przyjazną dla skóry. Cechuje ją wysoka naturalność, jak w przypadku tradycyjnej bawełny. To unikalne połączenie sprawia, że pościel z bawełny satynowej ma wiele zalet.

Pościel bawełna satynowa – zalety

Wbrew powszechnemu przekonaniu, pościel wykonana z bawełny satynowej wcale nie jest chłodna i nieprzyjemna w dotyku. Specjalny splot włókien sprawia, że pomimo delikatnego błysku jest ona ciepła, lekka i niesamowicie wytrzymała. Do tych wszystkich zalet należy dodać jeszcze, że pościel bawełna satynowa jest materiałem niebywale szykownym i eleganckim, stąd też jej rosnąca z roku na rok popularność.

Pościel satynowa – modele

Zarówno jeśli chodzi o pościel wykonaną z satyny, jak i satyny bawełnianej, na rynku dostępnych jest wiele modeli, dzięki którym każda sypialnia może nabrać zupełnie nowego charakteru.

Najważniejsze jest przede wszystkim odpowiednie dopasowanie rozmiaru pościeli. Zbyt duże poszewki będą sprawiać, że kołdra w środku może nieprzyjemnie i mało komfortowo przesuwać się w trakcie snu, z kolei w zbyt małych poszewkach wkłady zwyczajnie się nie zmieszczą. Na szczęście wybór rozmiarów pościeli na rynku jest ogromny, nawet dla kołder i poduszek o niestandardowych rozmiarach.

Pościel satynowa – wzornictwo i kolorystyka

Jeśli chodzi o kolory i wzornictwo, tutaj wybór jest praktycznie nieograniczony. Wielbiciele stonowanej elegancji mogą wybrać delikatnie połyskujące, gładkie pościele, które doskonale odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach. Ostatnim krzykiem mody są mocne, geometryczne wzory, jednak nie w każdym wnętrzu będą się one odpowiednio prezentować.

Wielbiciele klasyki postawić mogą na wzory, których popularność nigdy nie przemija – motywy abstrakcyjne, roślinne czy zwierzęce. Z pewnością pomogą one zaprowadzić w sypialni odpowiedni nastrój i uczynią ją mniej nudną.

Wybierając pościel do sypialni, należy pamiętać, że ma ona ogromny wpływ na jakość snu. Dlatego lepiej decydować się na zakup kompletu z naturalnych materiałów, przepuszczającego powietrze. Pościel powinna posiadać odpowiednie atesty i być absolutnie pozbawiona dodatku metali ciężkich. Osoby z alergiami powinny kupować pościel specjalnie dla nich przeznaczoną, która nie będzie nasilać ich dolegliwości.