Decyzja o rozwodzie – rozwód krok po kroku
Sprawy rozwodowe to dzisiaj jedne z najczęściej prowadzonych w polskich sądach. Zdecydowana większość z nich to sprawy bez orzekania o winie, w których wyrok następuje po 1-2 rozprawach. Jakie są dzisiaj przyczyny pozwów rozwodowych? Czy w przypadku każdego rozwodu istotne jest zatrudnienie adwokata?
Dlaczego decydujemy się na rozwód?
Wśród najczęściej podawanych przyczyn rozwodowych wymienia się „różnice nie do pogodzenia”. Zwrot ten jest niezwykle pojemny – może oznaczać różnice światopoglądowe lub też rozbieżność w chęci posiadania dzieci. Niestety, rozwody to również efekt dramatycznych historii, w których wymienia się przemoc fizyczną czy psychiczną, znęcanie się. Rozwody są spowodowane trwałym rozpadem małżeństwa. Rozwód może być również spowodowany niewiernością jednego z małżonków. Z danych GUS wynika, że olbrzymia liczba rozwodów dotyczy par, których staż małżeński nie przekroczył 5 lat. O rozwodach i ich powodach przeczytamy na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/.
Kiedy potrzebny jest adwokat?
Zatrudnienie adwokata, aby reprezentował nas w sądzie podczas sprawy rozwodowej, ma wiele zalet. Przede wszystkim obecność adwokata sprawi, że poczujemy się znacznie pewniej na sali sądowej, a sam adwokat będzie miał za zadanie dbać o nasze dobre imię i interesy. Szukając adwokata wybierzmy kancelarię, która specjalizuje się w sprawach rodzinnych tego typu. Podczas pierwszego spotkania adwokat poprosi nas o przedstawienie sytuacji rodzinnej, podanie przyczyny rozwodu. Kolejnym krokiem jest jego bezstronna ocena, jak również określenie naszych szans na osiągnięcie konkretnych celów w sądzie. Adwokat będzie dbał o nasze dobre imię, powstrzyma nas przed krokami, które mogą diametralnie zmienić naszą sytuacje prawną.