Domki kanadyjskie i możliwości jakie dają
Domki kanadyjskie – drewniane czy domy tradycyjne? Wybór pomiędzy tymi dwoma technikami budowania jest dość istotny, ponieważ budujemy dom na lata, którego nie będziemy mogli przez długi czas w żaden sposób zmienić. W końcu jest to poważna inwestycja budowlana.
Domki kanadyjskie i jego zalety
Domki kanadyjskie znane w Kanadzie już od setek lat mają wiele zalet, jak również wad. Dzisiaj spojrzymy na tą pierwszą grupę cech, ponieważ wiele osób żyje nadal w błędnym przekonaniu, że nie są to domy na nasze polskie warunki klimatyczne. Drewniane domy są bardzo ciepłe, jeżeli z dwóch stron ocieplone są wełną mineralną. W czasie zimy nie będą oddawać tak szybko ciepła a w czasie upalnego lata będzie panował w nich bardzo przyjemny chłód. Do tego w domach szkieletowych panuje specyficzny, optymalny mikroklimat dobry dla naszego zdrowia, dzięki właściwościom higroskopijnym.
Rozbudowa i wykończenia
Domy szkieletowe mają znaczną przewagę, jeżeli chodzi o położenie instalacji. Wszystkie przewody od instalacji elektrycznej bez problemu ukryjemy pod poszyciem ścian. Domki kanadyjskie to również lekka konstrukcja ścian opierająca się na murowanych fundamentach, którą będzie można w przyszłości dowolnie modyfikować rozbudowując ją chociażby o kolejne pomieszczenia. Nie zapominajmy również o tym, że domy drewniane to zalecane, ekologiczne rozwiązania, ponieważ wszystkie elementy (oprócz fundamentów) są pochodzenia naturalnego. Warto więc pomyśleć o inwestycji pieniędzy w takie konstrukcje budowlane cechujące się solidnością i stabilnością.