Jak dopasować podkład do typu cery?

Kobiety często popełniają ten błąd, że wybierając podkład, biorą pod uwagę tylko to, jak wygląda on na twarzy modelki. Powinny natomiast skupić się na dopasowaniu go do własnej cery. Istnieją przeróżne podkłady eveline, dlatego jest w czym wybierać. Jak zatem dostosować ten kosmetyk do rodzaju skóry na twarzy?

Podkład dla cery suchej

Cera sucha jest dość wymagająca. Rzadko kiedy wygląda dobrze w pełnym makijażu. Większość podkładów prezentuje się na niej ciężko i wzmacnia efekt przesuszenia, powodując łuszczenie się naskórka, który potrafi odchodzić płatami od newralgicznych partii. Całe szczęście i z tym problemem można sobie poradzić.

Zamiast skupiać się na kolorze podkładu, lepiej sprawdzić jego skład. W przypadku cery suchej dobrze sprawdzą się kosmetyki zawierające witaminę E, która ma działanie nawilżające. Można połączyć je dodatkowo z lekkim kremem, by jeszcze bardziej natłuścić skórę.

Podkład dla cery tłustej

Zdecydowana większość Polek ma właśnie ten typ cery. Skóra tłusta produkuje nadmierne ilości sebum, przez co bardzo szybko zaczyna się wyświecać, a źle dobrane do niej podkłady eveline mogą z niej spływać, rolować się lub marszczyć. Rzadko kiedy utrzymują się przez cały dzień.

W przypadku cery tłustej dobrze zadziałają zatem kosmetyki zawierające pewną ilość silikonu. Nieraz wzbogaca się je również o specjalne wyciągi z ziół, które hamują wytwarzanie łoju i pozwalają zachować efekt matu na dłużej. Podkład warto też utrwalić większą dawką pudru. W ciągu dnia można odciągać nadmiar sebum z twarzy specjalnymi chusteczkami.

Podkład dla cery wrażliwej

Cerę wrażliwą łatwo można podrażnić, zwłaszcza przy użyciu kosmetyków zawierających sporą ilość chemicznych substancji. A współcześnie nawet naturalny podkład Eveline nietrudno znaleźć. Jeżeli zostanie on stworzony na bazie wyciągów roślinnych, na pewno nie zaszkodzi żadnemu typowi skóry.

Istnieją także specjalistyczne, mineralne podkłady Eveline, tworzone z myślą o posiadaczkach skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Opierają się one na kilku podstawowych substancjach. Mają bardzo krótkie składy, dzięki czemu nie drażnią skóry. Dobrze sprawdzają się także przy dziennych makijażach. Nie robią krzywdy, a delikatnie poprawiają wygląd.

Podkłady eveline znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/