Manicure akrylowy vs manicure żelowy

Zwykłe lakiery do paznokci nie są w stanie zagwarantować wysokiej trwałości manicure’u. Co innego metoda żelowa lub metoda akrylowa zdobienia paznokci. To właśnie te dwie techniki potrafią fantastycznie zadbać o dłonie każdej kobiety. A która z nich jest lepsza i czym one właściwie się od siebie różnią?

Paznokcie żelowe – krótka charakterystyka

W tym momencie manicure żelowy cieszy się wyższą popularnością od metody akrylowej zdobienia paznokci. Wykonuje się go poprzez nakładanie na płytki specjalnego żelu UV, który następnie utwardza się pod lampą przed odpowiednią ilość czasu. Paznokcie pokryte żelem pozwalają przy tym na nadanie im innego kształtu bądź ich wydłużenie.

Stworzoną w ten sposób płytkę później pokrywa się kolorowym lakierem – hybrydowym bądź żelowym. Manicure powinien utrzymać się w nienagannym stanie przez przynajmniej dwa, a czasem nawet i cztery tygodnie. Za sprawą utwardzenia go pod lampą UV staje się on w pełni odporny na ewentualne uszkodzenia.

Paznokcie akrylowe – krótka charakterystyka

Akryl różni się od żelu tym, że nie wymaga utwardzania pod lampą. W trakcie zabiegu miesza się go z monomerem, a następnie w takiej postaci nakłada równomiernie na wszystkie paznokcie. Stworzona warstwa utwardza się samoistnie. Gdy już do tego dojdzie, można zająć się obróbką paznokcia i go dokładnie wypiłować, zapewniając mu idealny kształt.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest odmianą wysoce trwałego manicure’u. Płytki wystylizowane z pomocą tej techniki uzyskują niesamowitą twardość, która sprawia, że stają się naturalnie odporne na złamania czy inne uszkodzenia. Kobiety zwykle cenią też sobie wysoką plastyczność zabiegu. Umożliwia on bowiem bezproblemowe modelowanie paznokci.

Różnice między metodami stylizacji paznokci

Warto teraz zastanowić się nad tym, jakie są główne różnice między tymi dwoma metodami stylizowania paznokci. Pierwsza z nich uwidacznia się już na pierwszym etapie wykonywania zabiegu. Akryl utwardza się samodzielnie, tak więc po nałożeniu go na płytkę nie trzeba niczego więcej z nim robić (wystarczy poczekać kilkanaście minut, aż w pełni zastygnie), podczas gdy żel każdorazowo należy utwardzić pod lampą UV bądź LED.

Różnice przejawiają się też w wyglądzie i „jakości” paznokci. Metoda żelowa daje bardziej naturalny efekt i jest kierowana do tych kobiet, które lubią, gdy ich dłonie wyglądają subtelnie i dziewczęco. Z kolei metoda akrylowa zdobienia paznokci gwarantuje paznokciom wyższą odporność na uszkodzenia, ponieważ wyraźnie poprawia ich twardość i grubość.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

umie.com.pl https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/