Meble kuchenne – gdzie warto je kupić?

Gdzie warto zakupić meble kuchenne, które będą służyły nam przez długi czas? To pytanie chodzi po głowie wielu osobom. Prawda jest taka, że warto udać się do takiego miejsca, które podczas wykonywania mebli kuchennych uwzględnia nawet… zgięcie ręki w łokciu.

Meble kuchenne i ich wymiary

Meble kuchenne na wymiar są drogie, ale są bardziej opłacalne, jeżeli chodzi chociażby o ich komfort oraz wygodę użytkowania podczas pracy. Zamawiając coś według swojego gustu możemy dopasować wygląd szafek, ich wielkość, wymiar pod swój wzrost. Przyjmuje się, że najlepsza wysokość blatu roboczego wynosi 10-15 centymetrów poniżej zgięcia (90 stopni) ręki w łokciu. Niech każdy z nas teraz pomyśli o jednym – o wygodzie. Chyba każdy z nas docenia fakt, że nie musi nadmiernie się nachylać lub też nawet stawać na palcach podczas gotowania, za co również podziękuje nam w przyszłości nasz kręgosłup. 

Niewykorzystana przestrzeń

Meble kuchenne z salonu meblowego sprawiają na ogół, że cała przestrzeń kuchenna nie jest wykorzystana w maksymalny sposób. Mowa tutaj bardzo często o szparach i dziurach, które znaleźć można między szafkami kuchennymi lub pomiędzy nimi a ścianami. Meble tworzone na wymiar nie dają możliwości na powstanie takich miejsc, dzięki czemu całość można dopasować do swoich potrzeb. Każdy klient będzie miał również do wyboru rodzaj szafek, półek lub koszy, które będzie miał do wykorzystania w całej przestrzeni. Więcej szuflad? A może same szafki? Wiele osób wybiera półki typu cargo idealnie pasujące do roli domowej spiżarni. 

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ legal.com.pl