Realme – nowa chińska marka na rynku smartfonów

Specjaliści obserwujący rynek smartfonów nie mają wątpliwości: szturm na niego przypuszcza kolejny potężny gracz – chińska marka Realme. Nie wydaje się to zadaniem łatwym, ponieważ segment ten jest już w znacznej mierze nasycony przez wciąż unowocześnianą ofertę uznanych firm. Realme jednak sprawnie wkroczył na salony i walczy o tytuł jednego z liderów produkcji telefonów o bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny. Dowiedz się więcej o smartfonach Realme!

W tym artykule przeczytasz:

  • Jaka jest historia marki Realme?
  • Jakie są przewagi smartfonów Realme?
  • Jakie modele telefonów znajdują się w ofercie Realme?

Realme – zacznijmy od początku…

Wbrew pozorom Realme to wcale nie beniaminek na rynku elektronicznym. Marka ta przynależy bowiem do wielkiego potentata technologicznego o nazwie BBK Electronics. W jego portfelu znajdują się takie świetnie prosperujące firmy jak OPPO, OnePlus czy vivo. To niezwykle uznani gracze na rynku smartfonów (szczególnie azjatyckim), a całe BBK Electronics sprzedaje większą ich liczbę niż tacy giganci jak Huawei czy Apple. Realme nie jest więc marką raczkującą w świecie telefonicznego biznesu. Wykorzystuje się w niej m.in. rozwiązania wypracowane przez OPPO, co przekłada się na użycie wysokiej jakości podzespołów za stosunkowo niską cenę.

Właśnie ze względu na niskie koszty telefony Realme – mimo iż marka ma pochodzenie chińskie – debiutowały na rynku… indyjskim. Miało to miejsce w 2018 roku, a od tego czasu firma szybko rozszerzyła swą ekspansję na inne kraje azjatyckie, po czym w 2019 roku jej oferta zawitała także do Europy. I tu także spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, ponieważ udaje jej się wypełnić lukę zajmowaną wcześniej przez takie marki jak Xiaomi czy Huawei – które teraz w dużej mierze przestawiły się już jednak na oferowanie sprzętów z wyższych półek cenowych. Pozostała więc po nich przestrzeń na smartfony o niewygórowanych cenach, za to oferujące bardzo wysoką jakość i przyzwoitość wykonania.

Smartfon Realme – w czym drzemie jego siła?

Jak wskazuje sam producent na swojej stronie internetowej, dąży on do „oferowania potężnej wydajności, stylowego wzornictwa i uczciwych usług oraz do odkrywania nowych możliwości dla smartfonów”. W tym krótkim zdaniu zamknięte są w zasadzie wszystkie najważniejsze przewagi konkurencyjne, którymi mogą się poszczycić telefony tej marki. Firma stawia przede wszystkim na odbiorców młodych i ciekawych nowinek rynkowych, którzy intensywnie korzystają z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a jednocześnie umieją docenić atrakcyjny design, wyróżniający sprzęt z wielości dostępnych obecnie modeli.

Realme do biznesu podchodzi w pełni profesjonalnie. W przeciwieństwie do niektórych innych azjatyckich producentów, na rynek europejski wkroczył z ofertą autoryzowanych salonów, które są skierowane do klientów z tego kontynentu. Nie trzeba się więc bać o serwisowanie sprzętu, gdyby cokolwiek poszło z nim nie tak. Smartfony tej marki mają też już swój własny interfejs – realme UI, który zastąpił znane z telefonów OPPO oprogramowanie ColorOS 7. Nakładka realme UI uznana została za bardzo dobre rozwiązanie, gwarantujące stabilność działania systemu, aktualizację różnych usprawnień i dodanie kilku przydatnych funkcji.

Telefony Realme – jakie modele dostępne są na rynku?

Mimo tak ekspresowej ekspansji na wiele rynków (produkty firmy są obecnie dostępne już w 18 krajach na świecie) oferta Realme obejmuje na razie zaledwie kilka modeli. Każdy z nich jest jednak mocnym zawodnikiem, dostosowanym do potrzeb bardzo zróżnicowanego grona odbiorców. Na pierwszy ogień weźmy Realme C3 (6,5 cala, ekran 720p). Jest to telefon dostępny za naprawdę niewygórowaną cenę (ok. 650 zł), który sprawdza się w codziennym użytku i zapewnia świetną wydajność. Ośmiordzeniowy procesor Helio G70 z technologią HyperEngine pozwala też na obsługę nawet wymagających gier, z zachowaniem wysokiej częstotliwości klatek. Na uwagę zasługuje tu też przyzwoicie działający aparat z 3 obiektywami i szereg innych usprawnień, obecnych w telefonach znanych marek.

Inny najbardziej znany model to Realme 6, który zastąpił Realme 5 i 5 Pro (jest on dostępny także w upgrade’owanej wersji 6i). Realme 6 to telefon o stosunkowo niewielkiej cenie (nieco ponad 1000 zł), który jednak został wyposażony w ekran LCD o przekątnej 6,5 cala, rozdzielczości Full HD+ (1080 x 2400 px) i… częstotliwości odświeżania aż 90 Hz! Dzięki temu dostajemy niebywale płynny obraz najwyższej jakości, który śmiało mógłby konkurować z flagowcami największych marek. Cały system (oparty na 8-rdzeniowym procesorze Helio G90T) działa bez żadnych lagów – i to także podczas korzystania z multimediów czy gier. Sprawny poczwórny aparat, wydajny procesor i silny akumulator dopełniają wizerunku naprawdę mocnego i niezawodnego smartfona. Niedawno na rynek weszły jeszcze dwa nowe modele: Realme 6 Pro oraz Realme X50 Pro, które zdobywają sobie ogromne uznanie na rynku.

Jesteś zainteresowany ofertą smartfonów Realme? Dostępne na rynku modele znajdziesz tutaj – wybierz wśród nich ten najlepiej przystosowany do Twoich potrzeb i ciesz się doskonale działającym sprzętem za naprawdę uczciwą cenę.

sc.org https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ legal.com.pl