Salon w duchu pop-art, czyli coś niesamowitego

Pop-art to lata sześćdziesiąte i wielokolorowe interpretacje kultury. To malarstwo, które zbliżać zaczęło się do fotografii w jej aspekcie hiperrealistycznym. To znane motywy kultury popularnej poddane zwielokrotnieniu. To powtórzenia, powtórzenia i jeszcze raz powtórzenia, budujące życie społeczne i tym samym emocjonalne. To odkrywanie kulturowych sposobów życia poprzez dzieła sztuki, z malarstwem na czele. Co nam dzisiaj zostało z tamtego spojrzenia na świat? Bardzo wiele! Przekonamy się o tym nie tylko w galerii, ale w salonie w duchu pop-art.

Meble designerskie inspirowane pop-artem

Pamiątkowe meble z lat sześćdziesiątych to prawdziwy przebój do salonu inspirowanego takimi klimatami. Obok takich przedmiotów stanąć mogą meble designerskie, które zaprojektowano w oparciu o wzornictwo tamtej dekady i styl pop-art. Należeć do nich będzie stolik z komiksowym blatem czy meble tapicerowane z powtórzonymi symbolami. Doskonałym tłem dla designerskich mebli w duchu pop-art będzie bardzo modna obecnie tapeta z gazetowymi nadrukami czy zasłony z motywami z kultury popularnej XXI wieku jak rozpoznawalne przedmioty, auta, postaci.

Współczesny salon pop-art inny niż wszystkie

Mimo że od powstania koncepcji i najwybitniejszych dzieł pop-art dzieli nas ponad pół wieku, to kierunek ten wciąż inspiruje artystów, także projektantów przedmiotów użytkowych i architektów wnętrz. Nic dziwnego, bo niesie w sobie spory ładunek interpretacyjny. Widać to w  dzisiejszym salonie pop-art, który stanowi poniekąd wyraz tego, jak prezentuje się kultura współczesna. Jest jej obrazem i przekazem. W salonie pop-art warto umieścić klasykę kierunku, np. reprodukcje znanych obrazów. Ale też można pobawić się motywami kultury współczesnej, np. tworząc samodzielnie wielkoformatowe obrazy na bazie dużych ujęć popularnych słodyczy, napojów, gadżetów.