USG 3D – najważniejsze informacje

Informacja o skierowaniu na badanie USG 3D może budzić pewien niepokój wśród pań, którym jest ono wręczane. Czy nie wystarczy badanie ultrasonografem w jego klasycznej odsłonie? Czy badanie takie jest bezpieczne? Czy jego przepisanie nie wynika jedynie z tego, że ginekolog chce zdobyć dodatkowe pieniądze naszym kosztem?

Obawy i wątpliwości są czymś naturalnym. Samego badania nie należy się jednak obawiać. Nie tylko jest ono bezpieczne, ale również niesie za sobą szereg korzyści, o jakich nie ma mowy w przypadku badania USG w jego klasycznej formie. Zwykle jest stosowane w położnictwie i służy do uzyskania trójwymiarowego obrazu płodu. Pozwala na obejrzenie jego zewnętrznej powierzchni (rodzice mogą zobaczyć rysy twarzy swojego przyszłego dziecka), a jednocześnie sprawia, że możliwa staje się kontrola tego, jak rozwijają się narządy wewnętrzne malucha. Badanie to jest jednak coraz popularniejsze także w diagnostyce problemów z niepłodnością. Pozwala na ocenę stanu narządu rodnego i dostrzeżenie jego wad trudnych do wychwycenia w przypadku klasycznego badania USG.

Gdzie wykonać USG 3D?

Centrum Zdrowia Medfemina zaprasza na badanie USG. Sprawdź ofertę – USG 3D Wrocław.

https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ live url