Dr Orto – obuwie ortopedyczne

 

Wiele osób wybiera obuwie dla siebie główne ze względu na ich walory estetyczne. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to bowiem jeden z najważniejszych elementów garderoby. Warto jednak wiedzieć, że w niektórych przypadkach, obuwie pełni zacznie ważniejszą rolę. Chodzi, rzecz jasna, o ochronę naszego zdrowia.

Czym są buty ortopedyczne?

Prawidłowe ułożenie stóp ma niesamowicie istotny wpływ na całą sylwetkę. Śmiało można twierdzić, że od naszych stóp zależy, w jakim stanie będzie nasz kręgosłup oraz stawy za kilka lat. Powstałe na przestrzeni lat deformacje, które są efektem długotrwałego noszenia nieodpowiedniego obuwia, powodują bóle w okolicach bioder, pleców i kolan.

W momencie kiedy dochodzi do deformacji stopy, konieczne jest wdrożenie wszelkich możliwych sposobów na przywrócenie ich naturalnej postawy. Jednym w rozwiązań są buty ortopedyczne. Warto pamiętać o tym, że obuwie ortopedyczne ukierunkowane jest na leczenie już powstałych schorzeń, a nie zapobieganie powstawaniu kolejnych – w tym celu stosuje się tak zwane buty profilaktyczne.

Obuwie Dr Orto – co je wyróżnia pośród innych marek?

Obuwie Dr Orto to firma, która oferuje szorki wybór produktów zarówno do korygowania wad postawy, jak i do zapobiegania ich powstawaniu. Dla kogo skierowana jest oferta Dr Orto? Przede wszystkim do osób, które pracując spędzają wiele godzin w pozycji stojącej oraz dla tych, którzy są w ciągłym ruchu. Mowa tu o zawodach takich jak choćby pielęgniarki.

Obuwie Dr Orto to polska marka, która cieszy się dużym uznaniem w świecie medycznym. Buty ortopedyczne czy profilaktyczne często są zalecane przed ortopedów i fizjoterapeutów. Są one dużym wsparciem w procesie leczenia wad postawy, a także innych chorób, taki jak na przykład stopa cukrzycowa.

Jak wybrać obuwie Dr Orto dla siebie?

Wybór odpowiedniego obuwia ortopedycznego dla siebie jest kwestią tego, z jakim problemem się zmagamy. Najlepszym rozwiązaniem jest, rzecz jasna, przestrzegania zaleceń lekarza ortopedy bądź fizjoterapeuty, którzy jasno określają charakter schorzenia i proces leczenia.

W innej sytuacji są osoby, które poszukują wygodnego obuwia w celach profilaktycznych. Na taki zakup decydują się głównie przedstawiciele zawodów, które wymagają długiego stania w jednym miejscu lub częstego przemieszania się. W ofercie Dr Orto znajduje się wiele produktów przeznaczonych dla personelu medycznego. Wygodne obuwie i komfort pracy jest bowiem absolutną podstawą to tego, aby pracować efektywnie i skutecznie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Obuwie dr Orto.