Fotel jajko – interesująca propozycja na nietuzinkowy taras

Przydomowy taras może stać się najlepsza przestrzenią wypoczynkową w czasie wakacji – wystarczy podjąć kilka kroków i uzupełnić go o wygodne meble wypoczynkowe. Szukając inspiracji w sieci warto wybrać te, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania i sprawią, że taras stanie się letnim przedłużeniem naszego salonu.

Zaaranżuj przestrzeń w sposób właściwy

Podstawą zmian na tarasie są zawsze porządki: usuńmy z niego niepotrzebne przedmioty, skończmy z magazynowaniem rowerów na tarasie. Zadbajmy o estetykę i czystość! Wokół tarasu możemy zasadzić tuje lub też wykorzystać głębokie doniczki, aby na tarasie zakwitły nasze ulubione kwiaty. Warto również zadbać o osłonę przed słońcem. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienia się parasole ogrodowe, których szerokie czasze zapewnią nam dużo cienia i komfortu.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Wybór mebli ogrodowych jest olbrzymi! Wśród najchętniej wybieranych wymienia się klasyczne komplety w których znajdziemy sofy narożne, fotele czy stoliki kawowe. Szukając mebli nietuzinkowych warto postawić na fotel jajko, czyli wiszący fotel w kształcie kokonu, w którego wnętrzu bezpiecznie skryjemy się przed silnym promieniowaniem słonecznym oraz przed podmuchami wiatru. Zawieszony w powietrzu kokon pozwoli swobodnie bujać w obłokach! Kokon osadzony jest na stabilnym stelażu – stelaż wykonano z aluminium malowanego proszkowo, co zabezpiecza go przed wilgocią i rdzą.

Wierzch fotela kokonu tworzy plecionka technorattanowa. Materiał ten jest nieporowaty, wysoce odporny na ścieranie i wnikanie brudu czy wilgoci, zabezpieczony przed promieniowaniem UV. Meble technorattanowe cieszą się olbrzymią popularnością z powodu ich estetyki. Taki wiszący fotel z pewnością stanie się ulubionym meblem dzieci i dorosłych.

zobacz zobacz https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/