Funkcjonalne pergole ogrodowe

W okresie wiosny i lata warto jak najwięcej czasu spędzać blisko natury. To najlepszy sposób na odpoczynek, odreagowanie, naładowanie wewnętrznych akumulatorów. Przydomowy ogród nadaje się do tego idealnie. Aranżując ogród, wybierzmy wygodne meble ogrodowe, ale też funkcjonalne dodatki. Szukając sposobu na cień, warto postawić na nowoczesny parasol lub pergolę ogrodową.

Funkcjonalna pergola na przydomowym tarasie

Pergole ogrodowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością w Polsce. pergole to konstrukcje wznoszone modułowo, z elementów aluminiowych. Pozwalają one na zacienienie większego obszaru tarasu, a jednocześnie znacząco podnoszą estetykę otoczenia. Konstrukcje pergoli świetnie wpisują się w nowoczesne wzornictwo, a zintegrowana z konstrukcją rynna pozwala na odprowadzanie wody deszczowej. Uwagę przyciąga dach pergoli – jest on wykonany z ruchomych listew, które obracają się wokół własnej osi. O ich pozycji decyduje użytkownik – konkretne ustawienie lameli pozwoli na wpuszczenie większej lub mniejszej ilości światła na taras. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej staje się wodoszczelny, nie nagrzewa się, skutecznie chroni przed upałem. Warto wspomnieć, że pergole można uzupełnić o rolety boczne i frontowe. Wysokiej jakości pergole ogrodowe znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

A może parasol ogrodowy?

Nowoczesne parasole ogrodowe zaskakują elegancją, funkcjonalnością i świetnymi parametrami technicznymi. Główna oś parasola to aluminium malowane proszkowo, oś osadzona jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji. Parasole posiadają obszerne czasze – są one wykonywane z tkanin poliestrowych, które pokrywane są dodatkowo warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona zarówno przed płowieniem, jak i wilgocią czy wnikaniem kurzu.

deo.pl https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/