Gdzie przeprowadzić bezpieczny zabieg depilacji bikini?

Obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia w miejscach intymnych jest depilacja laserowa okolic bikini. Należy zadbać o to, aby całą serię zabiegów przeprowadzić w miejscu zaufanym. Jak znaleźć naprawdę dobry gabinet?

Czy ta depilacja jest bezpieczna?

Depilacja laserowa okolic bikini jest zabiegiem w gruncie rzeczy bezpiecznym, ponieważ nieinwazyjnym. Jednak w niewłaściwych rękach urządzenie do emisji światła laserowego może stać się niebezpiecznym narzędziem.

Urządzenie to wytwarza światło lasera o odpowiedniej długości, którego zadaniem jest absorbowanie melaniny w mieszku włosowym i podnoszenie temperatury w jego wnętrzu. Co za tym idzie – wysoka temperatura może powodować poparzenia, zaczerwienienia i blizny. W przypadku osób stosujących substancje fotouczulające, dodatkowo mogą wystąpić reakcje alergiczne. Co jest zatem ważne gdy umawiamy się na zabieg?

Cena zabiegu – nie za niska

Jeśli uda Ci się znaleźć podejrzanie niską cenę sesji depilacji, prawdopodobnie coś tu nie gra. Takie konkurencyjne ceny zwykle oferują osoby, które chcą pozyskać jak największą klientelę, nawet kosztem jej zdrowia. Takie osoby często nie mają wymaganych kwalifikacji, ich urządzenia do depilacji są słabej jakości, a także nie dbają one o zachowanie należytych zasad bezpieczeństwa polegających na odpowiednio długich odstępach między zabiegami.

Zdecyduj się na gabinet, który ma odpowiednio wysokie ceny. W cenie zwykle idzie jakość sprzętu, kwalifikacje kosmetyczki i właściwe warunki higieniczne. Te rzeczy kosztują, więc trudno oczekiwać, że ktokolwiek będzie robił depilację laserową strefy bikini za półdarmo. Warto jednak korzystać z promocji i rabatów, których najlepsze salony udzielają regularnie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Zanim depilacja laserowa okolic bikini stanie się u Ciebie faktem, recepcjonistka umawiająca Cię na zabieg zaprosi na konsultację. Wówczas kosmetyczka oceni stan Twojej skóry i poinformuje jakich zabiegów nie należy wykonywać przed zabiegiem oraz jakie leki odstawić, aby zapewnić Ci maksimum bezpieczeństwa w trakcie jego trwania.

Renomowany gabinet nie umówi Cię na wizytę następnego dnia – da szansę na przygotowanie skóry do depilacji laserowej. Twoje bezpieczeństwo i pewność właściwego przeprowadzenia zabiegu mają być priorytetem. Są również podstawą do tego, aby zadowolona klientka widząca efekty bez jakichkolwiek powikłań umówiła się na kolejny zabieg – i tak aż do przeprowadzenia pełnej serii, gwarantującej usunięcie wszystkich zbędnych włosów z linii bikini.