Jak budować relację szczeniaka i weterynarza?

Kiedy wybrać się ze szczeniakiem po raz pierwszy do weterynarza? Odpowiedź na tak postawione pytanie może być tylko jedna. Im szybciej zdecydujemy się na taki krok, tym więcej korzyści będzie nam w stanie przynieść.

Nawet, jeśli szczeniak ma już na swoim koncie pierwsze szczepienie, bo odbył je razem z hodowcą, należy stawić się w gabinecie, który prowadzi weterynarz w Krakowie Alphavet możliwie jak najszybciej. Więź między psem i lekarzem jest ważna i im szybciej zostanie zawiązana, tym lepiej.

Kolejne pytanie dotyczące relacji szczeniaka i weterynarza najczęściej dotyczy częstotliwości wizyt. Opiekunowie obserwują często stres małego psa, zastanawiają się więc nad tym, czy warto narażać go na tego rodzaju doznania. Sami specjaliści są zdania, że nie jest to konieczne, jeśli pies nie ma problemów ze zdrowiem. Przypominają jednak, że wizyta powinna mieć miejsce przynajmniej raz w roku. Tak samo, jak w przypadku ludzi, również choroby zwierzęce często rozwijają się bezobjawowo i tylko rutynowe badania pozwalają na ich wykrycie.

zobacz zobacz wiecje Metalowy stojak na ręczniki