Jakie płytki wybrać do kuchni?

W kuchni bardzo chętnie na podłodze oraz na ścianie montowane są ceramiczne płytki. Mają one wiele zalet, na pewno są materiałem trwałym i łatwym do utrzymania w czystości.

Płytki ceramiczne można dzisiaj kupić bez trudu w każdym markecie budowlanym. Na rynku nie brakuje też sklepów, które specjalizują się wyłącznie w sprzedaży ceramicznych płytek. Odpowiednio dobrane płytki kuchenne są rozwiązaniem na lato. Jest to jeden z bardziej trwałych materiałów wykończeniowych. Oczywiście pod warunkiem, że przy wyborze zostaną uwzględnione pewne parametry techniczne. Wybierając płytki przeznaczone do kuchni należy zwracać uwagę na takie parametry, jak nasiąkliwość, twardość oraz odporność na zabrudzenia i ścieranie. Im parametry te są wyższe, tym większa będzie trwałość płytek.

Na ściany tradycyjnie wybierana jest glazura. Oprócz niej w sprzedaży jest także gres, który można układać zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Glazurę montuje się wyłącznie na ścianach. Rozwiązaniem chętnie wybieranym na podłogi jest terakota.

zobacz https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ zobacz wiecje