Manicure hybrydowy – czy warto wykonać go samodzielnie?
Metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest obecnie jedną z najpopularniejszych. Gwarantuje ona trwały, a zarazem efektowny manicure. Należy również wspomnieć, że niezbędne urządzenia, czy też akcesoria może zakupić każdy. Nie są one przeznaczone wyłącznie dla salonów kosmetycznych. Samodzielnie wykonywanie hybryd to prosty sposób na to, aby zaoszczędzić gotówkę.
Zakup niezbędnych produktów
Metoda hybrydowa zdobienia paznokci wymaga pewnej inwestycji. Przede wszystkim potrzebujemy lampy ledowej o odpowiedniej mocy. Bez niej wykonanie hybryd będzie niemożliwe. Potrzebujemy również bloczków do piłowania, drewnianych patyczków, cleanera, acetonu, lakieru bazowego, topu, wacików do manicure, folii do usuwania hybryd, pilniczka do kształtowania paznokci.
Oczywiście nie można również zapomnieć o lakierach hybrydowych. Występują one w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś dla siebie nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Trzeba jednak zaznaczyć, że są to produkty droższe, niż klasyczne lakiery do paznokci. Nie można jednoznacznie określić, ile będzie kosztować nas cały zestaw do samodzielnego wykonywania hybryd. Średni koszt zakupu dobrej jakości produktów to około 300-400 zł (wraz z lampą LED).
Proces nauki
Mogłoby się wydawać, że manicure hybrydowy wykonuje się tak samo, jak klasyczny. Nic bardziej mylnego! Tego rodzaju lakiery nakłada się nieco inaczej, gdyż posiadają one specyficzną konsystencję. Podstawą metody hybrydowej zdobienia paznokci jest precyzja. Oczywiście możemy wykonać manicure hybrydowy „na szybko”, jednak jego wygląd i trwałość nie będzie satysfakcjonująca.
Na samodzielne wykonanie hybryd należy poświęcić około dwie godziny. Początki bywają trudne. Łatwo tutaj o niedoskonałości, które psują cały efekt. Zalane skórki sprawią, że lakier będzie odchodził płatami już po kilku dniach.
Usuwanie starego lakieru
Niewielkim minusem metody hybrydowej zdobienia paznokci jest fakt, że starego lakieru nie usuniemy w ciągu kilku minut. Ponadto potrzebny jest nam do tego specjalny zmywacz dedykowany tego rodzaju produktom. Najwygodniej jest na każdy paznokieć nałożyć wacik z acetonem, a następnie zawinąć go w folie. Po upływie kilkunastu minut niechcianą powłokę usuniemy sprawniej.
Wykwalifikowane kosmetyczki często używają frezarki. Piłują one powierzchnię lakieru. Brak doświadczenia może jednak sprawić, że uszkodzeniu ulegnie płytka paznokcia. Właśnie dlatego lepiej ograniczyć się do acetonu.