Meble rattanowe czy technorattanowe?

Wyposażając swój ogród, balkon czy taras, powinniśmy zwracać uwagę na szereg czynników, które będą wpływały na komfort odpoczynku na świeżym powietrzu oraz estetykę przestrzeni. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej dwóm pozornie podobnym materiałom, które często goszczą w modnych ogrodach. Jakie meble lepiej sprawdzą się na Twoim tarasie – technorattanowe czy rattanowe? Sprawdź!

Komplet z technorattanu

Meble z technorattanu mają być wierną imitacją mebli wyplatanych z naturalnego rattanu. Tego typu krzesła, stoliki, kanapy czy huśtawki dostępne są w wielu fasonach i kolorystyce, co daje szerokie pole do popisu podczas kreatywnej aranżacji przestrzeni. Do największych zalet technorattanu zaliczyć możemy jego uniwersalność oraz odporność na czynniki zewnętrzne wodę, promieniowanie ultrafioletowe oraz skrajne temperatury. Niestety, dostępne w popularnych sklepach meble z technorattanu często nie dorównują swojemu pierwowzorowi. Niskiej jakości materiał często bardziej niż rattan przypomina plastikową plecionkę.

Rattanowe meble do naturalnego ogrodu

Cenisz sobie wysoką jakość? Chcesz stworzyć tuż za progiem domu w pełni naturalną strefę dopracowaną w najmniejszych szczegółach? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię wyposażenie wyplatane z naturalnego rattanu. Rattanowe meble cieszą się w ostatnich sezonach ogromnym zainteresowaniem trendsetterów szukających nietuzinkowego wyposażenia do ogrodów i do domu. I nic w tym dziwnego: tego typu meble doskonale łączą w sobie naturalność i lekkość z minimalistycznym, nowoczesnym designem. Proponowane przez czołowe marki komplety harmonijnie wkomponują się zarówno w romantyczny ogród w stylu rustykalnym, jak i nowoczesną, minimalistyczną kompozycję.

https://beesafe.pl/porady/gdzie-potrzebny-jest-paszport/ https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ lun.pl