Meble retro i ich stale rosnąca popularność

Od wielu sezonów meble retro cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem i z sezonu na sezon wypuszczane są nowe propozycje od czołowych producentów. Ludziom zdecydowanie podoba się stary styl w połączeniu z nowoczesnością, dlatego tak chętnie sięgają po takie meble.

W jakich pomieszczeniach królują meble retro?

 

Zdecydowana większość mebli retro to kuchnie. Wielu osobom tworzenie kuchni właśnie w takim stylu bardzo się podoba. Kolejnym pomieszczeniem jest jadalnia lub sypialnia, bo tam również można poszaleć z komodami i różnymi meblami, które przypominają staromodne style i czasy przeszłe. Nie można jednak zapomnieć również o salonie, w którym będzie najwięcej się działo, bo jest sporo możliwości do tego, aby stworzyć coś bardzo oryginalnego.

 

Elegancja i luksus

 

Wielu osobom meble retro zdecydowanie kojarzą się z luksusem i czymś bardzo eleganckim, ponieważ meble wyglądają w taki sposób, mają niestandardowe kształty, często wywodzą się ze styl francuskiego i bardzo do siebie pasują. Takie pomieszczenia wyglądają wtedy na bardzo przemyślane i odpowiednio zaprojektowane.

 

Meble retro i designerskie fotele

 

Ostatnio fotele w stylu retro są hitem wśród wszystkich aranżacji wnętrz. Zazwyczaj jest to dość duży fotel, z jakimś pięknym wzorem i najczęściej są to kwiaty, na drewnianych nóżkach i z drewnianymi wykończeniami. Taki fotel lub fotele są tą przysłowiową kropką nad „i”, jeśli chodzi o całą aranżacje. Takie fotele wyglądają pięknie w połączeniu z kanapą w podobnym stylu, ale już ze stonowanym kolorem i bez wzorów.