Minimalna wersja produktu na rynku

Minimum viable product oznacza minimalną wersję produktu, którą firma chce wypuścić na rynek. Przy minimalnym zaangażowaniu kosztów, inwestor daje klientom coś, co ma już dużą wartość. Jednak owy produkt jest nastawiony na to, aby w przyszłości móc dokonać w nim zmian. Pozwalają na to research with the client, którzy wyrażają wartościowe feedbacki.

Minimalne rozwiązania a problem klienta

Z MVP powiązane jest również pojęcie startup. Nie brakuje osób, które twierdzą, że tego typu wizje obciążone są tak naprawdę ogromnym ryzykiem. Bo tak naprawdę nie do końca wiadome jest, czy dany produkt będzie w stanie odpowiedzieć na potrzeby rynku. Czy będzie on w stanie rozwiązać problemy współczesnych konsumentów. Potrzebne jest getting founding, że produkt ma rację bytu. Każdy jednak inwestor musi jednak nastawić się na to, że konsumenci wyrażać będą różne opinie. Te pozytywne, jak również te negatywne. Dzięki temu founding, będzie można wiedzieć, czy w produkcie czegoś brakuje (jakichś rozwiązań), czy też ma jakieś braki odnoszące się do UX, czy też designu.

Zalety MVP

Co prawda, minimum viable product obciążony jest dużym ryzykiem. Trzeba jednak wiedzieć, że tego typu rozwiązanie ma ogrom zalet. Wśród nich można wymienić:

  • agile product delivery,
  • zebranie wartościowych feedbacków,
  • wprowadzenie poprawek na podstawie opinii, jakie wyrażane są przez osoby testujące,
  • minimalne zaangażowanie kosztów.

Klienci mogą być pewni tego, że już niedługo pojawią się kolejne, bardziej dopracowane wersje produktu. W końcu dojdzie do takiego momentu, kiedy będzie to produkt idealny, rozwiązujący problemy wszystkich zainteresowanych klientów.

Dalsze działania inwestora

Jeżeli MVP spotka się z pozytywnym odzewem, można starać się o uzyskanie dofinansowania dla swoich działań. How to fund your business? Poszukując potencjalnie zainteresowanych inwestorów, którzy będą chcieli wyłożyć pieniądze. Jeżeli zobaczą oni, że główna koncepcja spotkała się z pozytywnym odzewem, będą oni bardziej skłonni do tego, aby wyłożyć swoje pieniądze. Dlaczego? Bo będą wiedzieli, że mają szansę na tym zyskać. Ważne jest jednak opracowanie prawidłowej koncepcji. W tym właśnie pomaga firma 10Clouds, która od wielu lat istnieje na rynku. To oni współpracują m.in. przy tworzeniu MVP. Tak, aby zyskać pewność co do tego, że główna koncepcja, zostanie całkowicie zrozumiana. Tylko wtedy można mieć pewność, że MVP odniesie zdecydowanie większy sukces rynkowy. 

 

zobacz https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/