Piękne tarasy – jakie meble ogrodowe wybrać?

Taras to idealne miejsce do spędzania czasu, szczególnie w upalne lato. Przestrzeń ta może być zaaranżowana jako miejsce odpowiednie do czytania książek, podawania posiłków czy też zapraszania gości. Dużą funkcjonalność przestrzeni osiągniemy poprzez zastosowanie konkretnych zestawów meblowych. Jak zaaranżować taras, aby miejsce to przyciągało wszystkich domowników?

Miejsce wypoczynkowe otoczone zielenią

Jak wyobrażamy sobie nasze wymarzone miejsca wypoczynkowe? Najczęściej jest to skrawek ogrodu lub te taras, otoczony zielenią, kwiatami, uzupełniony o niewielki zestaw wypoczynkowy. Stworzenie takiego miejsc relaksu nie zajmie wiele czasu! Podstawą są oczywiście meble ogrodowe – znajdziemy je u topowych producentów mebli outdoorowych. Wśród rekomendowanych wymienia się przede wszystkim komplety technorattanowe, których struktura nie jest podatna na uszkodzenia, odkształcenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, łamanie. Nieporowata struktura technorattanu nie chłonie brudu, przez co czyszczenie jej nie sprawia żadnych problemów.

Wśród pięknych kwiatów

Piękne tarasy toną w zieleni. Nie musimy być doświadczonymi ogrodnikami, aby zapełnić miejsce wypoczynkowe kwiatami. Wystarczy kilka sadzonek roślin kwitnących i odrobina czasu, aby nasz taras zazielenił się.

Zadbaj o ochronę przed słońcem!

By wypoczynek był pełny koniecznie pomyślmy o tym, jak zabezpieczyć się przed działaniem silnego promieniowania UV. Wśród najchętniej stosowanych rozwiązań wymienia się nowoczesne parasole ogrodowe, które tworzone są z wysokiej jakości tworzyw. Aluminiowe stelaże podtrzymują czasze wykonane z tkanin poliestrowych – te drugie możemy regulować w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Parasole mogą być umieszczane na różnych podstawach, również wkopane w ziemię.

https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/