Właściwe foteliki samochodowe – kilka porad, aby wybrać ten, który będzie najlepszy dla dziecka

Samochód jest w dzisiejszych czasach używany niemalże przez wszystkich i wszędzie takich samochodem się podróżuje. Nawet, jeśli trzeba pojechać tylko na zakupy. Bardzo często podróżuje się też z dziećmi, które muszą mieć foteliki samochodowe. Nie jest to tylko wymóg Kodeksu Drogowego, ale przede wszystkim jest to dbanie o bezpieczeństwo i życie dziecka, dlatego w tym artykule podzielimy się radami na temat wyboru fotelików samochodowych.

 

Pierwszy fotelik dziecka

 

Foteliki samochodowe dzielą się na kilka kategorii i są to zazwyczaj kategorie, które odpowiadają wadze dziecka i jego wiekowi. Pierwsze foteliki to takie standardowe nosidła, w których kładzie się dziecko i cały fotelik zapina się pasami. Jest to jedyna możliwość, aby przewozić tak malutkie dziecko. Przy wyborze takiego fotelika przede wszystkim powinno zwracać się uwagę na to, aby wypełnienie było komfortowe i wygodne.

 

Foteliki samochodowe dla większych dzieciaków

 

I w tym momencie zaczyna się zabawa, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego fotelika. Dziecko w nim musi być odpowiednio ułożone. Powinna być zabezpieczona głowa, jak i muszą być odpowiednie pasy bezpieczeństwa. Teraz modne są foteliki, które zapina się na ISOFIX, ale trzeba mieć do tego odpowiedni samochód. Fotelik samochodowy nie może być dla dziecka ani za duży, ani za mały. Najlepiej, jeśli dziecko, jak najdłużej będzie jeździło tyłem do kierunku jazdy.

 

Wybór odpowiedniego fotelika niestety nie jest łatwy, ale z pomocą internetu, specjalistów i dobrych firm można bez problemu zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy, bo to dla rodziców główny powód, dlaczego wybiera się najlepsze foteliki.