Depilacja laserowa – bezpieczna metoda na wiecznie gładką skórę

Uzyskanie wiecznie gładkiej, pozbawionej skóry jest dla wielu osób abstrakcją. Wiele kobiet i mężczyzn posiada krępujący problem w postaci gęsto odrastających włosów na najbardziej newralgicznych partiach ciała. Wyjściem z tej sytuacji jest depilowane skóry. Tradycyjne metody nie są w stanie utrzymać długotrwałego efektu przez co depilacje trzeba cały czas powtarzać. Jednak istnieje jedna metoda, która zapewnia trwały efekt. Jest ją depilacja laserowa!

 

W jaki sposób funkcjonuje depilacja laserowa?

 

Funkcjonalność depilacji laserowej zapewniona jest poprzez działanie światła lasera rozgrzewającego skórę. Lasery są wykonane w specjalistyczny sposób, w którym dochodzi do nagrzania skóry pod wpływem zmiany energii świetlnej w cieplną. Celem lasera niekoniecznie jest cała powierzchnia skóry, ale pewne składniki, które ją budują. Są nimi barwniki, które mogą rozgrzewać swoją strukturę bez uszkodzenia własnej budowy. Podczas nagrzewania się barwników zostają uszkodzone inne struktury, które już nie są w stanie przetrwać w warunkach sięgających nawet 70 stopni Celsjusza. Jak część osób może się domyślać tymi składnikami są cebulki włosowe regularnie odtwarzające coraz to nowe włosy.

 

Sprawdź: Depilacja laserowa Kraków – Depilacja.pl

 

Cebulki włosowe są elementami przechodzącymi różnorodne fazy rozwoju. Jest ich kilka, ale z perspektywy depilacji laserowej najważniejsza jest faza wzrostu. To właśnie w tej fazie cebulka włosowa powinna zostać uszkodzona, aby depilacja laserowa miała sens. Uszkodzenie cebulki w tej fazie prowadzi do permanentnych efektów w postaci zaniechania produkcji nowych włosów. Jest to efekt jak najbardziej pożądany stanowiący istotę depilacji laserowej.

 

Depilacja laserowa Kraków

 

Z powyższego wpisu można dowiedzieć się wielu faktów na temat bardzo ciekawego zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Kraków to miasto z ogromną historią, w którym można znaleźć wiele godnych uwagi salonów oferujących zabiegi depilacji laserowej. Decydując się na ten zabieg zawsze warto wybierać renomowane i doświadczone miejsca aby mieć pewność dotyczącą profesjonalizmu opłaconych usług.

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/